Get Adobe Flash player

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Spotkanie wigilijneDnia 18.12.2013 r. w bibliotece w Strabli odbyło się spotkanie zorganizowane przez seniorów.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy p. Ryszard Perkowski, proboszcz ks. Antoni Kunicki, dyr. GOKSiT i GBP p. Henryk Zalewski i dyr. SP p. Marzanna Marczuk.

Czytaj więcej...

z SurażaFotogaleria (tu kliknij)

W dniu 26.02.2014r strabelscy seniorzy gościli w Domu Kultury w Surażu.

Na spotkanie przybyli mieszkańcy i władze miasta: burmistrz pan Sławomir Halicki i pani sekretarz. Z Gminy Wyszki swoją obecnością zaszczycił Wójt pan Ryszard  Perkowski oraz Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego pan Henryk Zalewski.

Czytaj więcej...

Seniorzy w Brańsku

Fotogaleria (tu kliknij)

"Dzisiaj do Was przyjeżdżamy
Seniorzy kochani i moc życzeń składamy.
Niech Wam sprzyja szczęście, niech Wam zdrowie służy
i cieszcie się życiem sto lat albo dłużej ..."

Tymi słowami dnia 27.11.2013r seniorzy ze Strabli rozpoczęli występ przed mieszkańcami i personelem Domu Opieki Społecznej w Brańsku.

Czytaj więcej...

Jublileusz Fotoreportaż (tu kliknij)

W środę 16 lipca 2014r w Strabli w Szkole Podstawowej odbył się Jubileusz 5-lecia Klubu Seniora,działający przy Gminnym Centrum Biblioteczno Kulturalnym w Strabli.
  Na zaproszenie miejscowego klubu  przybyli: Wójt Gminy Wyszki pan Ryszard Perkowski,Burmistrz miata i gminy Suraża pan Sławomir Halicki,Dyrektor Banku Spółdzielczego- oddział w Wyszkach pan Edward Karpiesiuk,Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno Kulturalnego pan Henryk Zalewski,pani Katarzyna Borowska -pracownik GCBK w Wyszkach.Dyrekor Szkoły Podstawowej w Strabli pani Marzanna Marczuk.Dyrektor Ośrodka Kultury w Surażu pani Marzanna Hodorowska z Klubem Seniora.Pzew.pani Anna Niewińska z Klubem Seniora z Wyszek,przew.pani Eugenia Gromada z Klubem Seniora z Niewina. Seniorzy ze stowarzyszenia"Zielona Szkoła"z Doktorc z panią Dorotą Wysocką.Podopieczni z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej z Brańska.

Czytaj więcej...

Występ SeniorówPomysł wyjazdu do Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach wśród seniorów zrodził się już wcześniej. Dnia 12 listopada 2013 r. seniorzy strabelscy odwiedzili tenże ośrodek.

Przed mieszkańcami wystąpili z muzyczno-słownym programem. Występ artystyczny nagrodzono gromkimi brawami i zaproszono wykonawców na słodki poczęstunek.

Przy okazji odwiedzin seniorzy mogli podziwiać niezwykłe prace plastyczne różnego rodzaju wykonane w pracowni plastycznej DPS.

W ramach podziękowań wręczono ekspozycję kwiatową wykonaną własnoręcznie przez podopiecznych placówki. Spotkanie miało wyjątkowy charakter i długo pozostanie w pamięci uczestników. Ponadto seniorzy otrzymali ponowne zaproszenie do odwiedzin.

Fotogaleria (tu kliknij)

Zofia Oksiuta

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne