Dzisiaj jest 21.03.2019, czwartek;

Pasowanie na CzytelnikaW dniu 07.03.2011 w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Strabli odbyło się "Pasowanie na Czytelnika" uczniów kl.I z udziałem zaproszonych gości: Proboszcza Parafii pw.Wniebowstąpienia w Strabli księdza Antoniego Kunickiego, bibliotekarki GBP z Wyszek pani Katarzyny Borowskiej, wychowawczyni kl.I pani Krystyny Filipiuk .
Na wstępie bibliotekarka Zofia Oksiuta wyjaśniła cel wizyty, zapoznała uczniów ze zbiorami, katalogiem i regulaminem biblioteki.

Więcej zdjęć w Fotogalerii (tu kliknij)

W dalszej części spotkania uczniowie kl.VI przedstawili teatrzyk inspirowany postaciami z bajek. Dzieci odpowiadając prawidłowo na pytania zadane przez starszych kolegów - wzorowo zdały egzamin na przyszłego czytelnika.
Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i odbyło się pasowanie. Na pamiątkę uroczystego spotkania wręczono uczniom dyplomy i upominki.
Na koniec dzieci wypożyczyły pierwsze książki.

Miejmy nadzieję, że ta niezapomniana wizyta w bibliotece zaowocuje w przyszłości miłością do literatury, bo "kto czyta książki, żyje podwójnie" (Umberto Eco).

"Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie,
ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat,
że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie,
bogactwa, których nie przeczuwałem.

Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę"
Jarosław Iwaszkiewicz

nadesłała: