Dzisiaj jest 20.11.2018, wtorek;
GCBK czynne w godz. 12.00-20.00

•   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

mikołajkiFotoreportaż w naszej Galerii (tu kliknij)

W bieżącym roku 6 grudnia, powszechnie zwany Mikołajkami, przypadał w czwartek. Od lat Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Wyszkach ma różne propozycje na tę okazję. Tym razem przygotowali najmłodszym nie lada atrakcje - połączenie przyjemnego z pożytecznym i jak zwykle zupełnie "coś nowego".

Najpierw „ekipa Świętego Mikołaja” udała się do Szkoły Podstawowej w Strabli. Tam, ze względu na charakter przygotowanej niespodzianki uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Dyrektor GOKSiT i GBP p. Henryk Zalewski powitał wszystkich zebranych i przedstawił p. Krzysztofa Marciniaka, który niczym czarodziej z balonów tworzył różnego rodzaju „cudeńka”. Po chwili przystąpiono do wspólnej nauki. Dzieci z pomocą Śnieżynek próbowały swoich sił. W efekcie tego powstało kilkadziesiąt balonowych zabawek: mieczy, kwiatów, piesków, zebr itp., które ich autorzy wzięli na pamiątkę ze sobą. Radości i śmiechu nie było końca a na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Kilkanaście minut później zjawił się niezwykły gość – Mikołaj, który wręczył wszystkim zebranym czekoladowe upominki. Przed pożegnaniem nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z tak ważnym gościem.

Ok. godz. 10.00 pomocnicy Mikołaja byli już u przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Topczewie. Każde z dzieci z rąk p. Krzysztofa otrzymało wykonane na życzenie zwierzątko. Chwilę później ktoś zapukał drzwi. Był to Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkich upominków. Zanim rozdał prezenty, dzieci popisały się niemałym talentem muzycznym śpiewając wspólnie świąteczną piosenkę. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy tak też i Mikołaj ze swoją ekipą musiał opuścić przedszkolaki i udać się do kolejnych dzieci. Jednak obiecał im, że już niedługo znowu ich odwiedzi.

Po kilku minutach ekipa Mikołaja zabawiała troszkę starszych uczniów i podobnie jak w poprzednich grupach obdarowała ich godzinną rozrywką. Cała szkoła podziwiała zręczność i pomysłowość p. Krzysztofa, uczącego zebranych wykonywania coraz to nowych figurek.

Żegnając się p. Henryk Zalewski podziękował gospodarzom za gościnność a swoim pracownikom za niemały wkład pracy włożony w przebieg spotkania.

Dziękujemy Dyrektorom obu Szkół Podstawowych oraz nauczycielom za umożliwienie udziału dzieci w tegorocznej imprezie mikołajkowej.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

- najnowszy numer 73/3/2018,