Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

wystawaFotogaleria (tu kliknij)

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki zorganizowała wystawę rękodzieła ludowego o tematyce wielkanocnej. Można obejrzeć między innymi pająki, pisanki, palmy autorstwa p. Krystyny Tomczak oraz kartki świąteczne wykonane przez członków Koła Złotych Rąk i pracowników instytucji kultury. Trwała ona w dniach 11 - 22 marca.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Odwiedzili nas: oddział przedszkolny, klasy "0", I - V, I "a" oraz II "b". Dziękujemy paniom: Renacie Żukowskiej, Agacie Falkowskiej, Elżbiecie Ułaszonek, Krystynie Zabrockiej, Agacie Wyszkowskiej, Annie Wyszkowskiej - Kondraciuk, Emilii Falkowskiej, Bożenie Trzeszczkowskiej, Renacie Olszańskiej, Justynie Copiuk - Suszyńskiej oraz Jolancie Artemiuk i Krystynie Łuczaj za odwiedzenie naszej wystawki wraz ze swoimi podopiecznymi.
Pani Katarzyna Borowska bibliotekarz GBP opowiadała o technikach wykonywania, materiałach użytych w prezentowanych ozdobach, o pomysłach i żmudnej pracy autorki. Żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi. Największą ciekawość wzbudził wielki czarny pająk, ku zdziwieniu wszystkich, wykonany ze styropianu, kłosów zbóż i bibułki.
Można tylko żałować, że pomieszczenie wystawowe jest niewspółmiernie małe, by można było zmieścić wszystkie,  tak ciekawe prace pani Krystyny.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne