Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 18.01.2019, piątek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

wystawaFotogaleria (tu kliknij)

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki zorganizowała wystawę rękodzieła ludowego o tematyce wielkanocnej. Można obejrzeć między innymi pająki, pisanki, palmy autorstwa p. Krystyny Tomczak oraz kartki świąteczne wykonane przez członków Koła Złotych Rąk i pracowników instytucji kultury. Trwała ona w dniach 11 - 22 marca.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Odwiedzili nas: oddział przedszkolny, klasy "0", I - V, I "a" oraz II "b". Dziękujemy paniom: Renacie Żukowskiej, Agacie Falkowskiej, Elżbiecie Ułaszonek, Krystynie Zabrockiej, Agacie Wyszkowskiej, Annie Wyszkowskiej - Kondraciuk, Emilii Falkowskiej, Bożenie Trzeszczkowskiej, Renacie Olszańskiej, Justynie Copiuk - Suszyńskiej oraz Jolancie Artemiuk i Krystynie Łuczaj za odwiedzenie naszej wystawki wraz ze swoimi podopiecznymi.
Pani Katarzyna Borowska bibliotekarz GBP opowiadała o technikach wykonywania, materiałach użytych w prezentowanych ozdobach, o pomysłach i żmudnej pracy autorki. Żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi. Największą ciekawość wzbudził wielki czarny pająk, ku zdziwieniu wszystkich, wykonany ze styropianu, kłosów zbóż i bibułki.
Można tylko żałować, że pomieszczenie wystawowe jest niewspółmiernie małe, by można było zmieścić wszystkie,  tak ciekawe prace pani Krystyny.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne