Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00

buttonWiosna, czy już nadeszła?
Teoretycznie można powiedzieć, że TAK, 20 marca - astronomiczna a 21 marca - kalendarzowa. Niestety, nie znaczy to jednak, że widać już ją w otaczającej przyrodzie.

Aby poprawić minorowe nastroje i "ubłagać" Wiosnę o szybsze okazanie swoich oznak, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej i ośrodka kultury jeszcze dzień wcześniej zmienili dekorację na stosowną do nadchodzącej pory roku.
Oprócz tego GBP przygotowała maleńką niespodziankę odwiedzającym placówkę. Wszyscy wypożyczający książki w pierwszy dzień wiosny otrzymywali pamiątkowe buttony "Witaj Wiosno" własnoręcznie wykonane przez Koło Złotych Rąk i pracowników placówki. Za materiał wyjściowy posłużyły niewykorzystane emblematy z wcześniejszych imprez, co zniwelowało niemal całkowicie koszt akcji.

Nie wiemy, czy dzięki temu wiosna szybciej się do nas uśmiechnie, ale na pewno akcja wywołała radość u naszych Czytelników.