Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

buttonWiosna, czy już nadeszła?
Teoretycznie można powiedzieć, że TAK, 20 marca - astronomiczna a 21 marca - kalendarzowa. Niestety, nie znaczy to jednak, że widać już ją w otaczającej przyrodzie.

Aby poprawić minorowe nastroje i "ubłagać" Wiosnę o szybsze okazanie swoich oznak, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej i ośrodka kultury jeszcze dzień wcześniej zmienili dekorację na stosowną do nadchodzącej pory roku.
Oprócz tego GBP przygotowała maleńką niespodziankę odwiedzającym placówkę. Wszyscy wypożyczający książki w pierwszy dzień wiosny otrzymywali pamiątkowe buttony "Witaj Wiosno" własnoręcznie wykonane przez Koło Złotych Rąk i pracowników placówki. Za materiał wyjściowy posłużyły niewykorzystane emblematy z wcześniejszych imprez, co zniwelowało niemal całkowicie koszt akcji.

Nie wiemy, czy dzięki temu wiosna szybciej się do nas uśmiechnie, ale na pewno akcja wywołała radość u naszych Czytelników.

 

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne