Dzisiaj jest 24.03.2019, niedziela;
GCBK nieczynne

Seniorzy na wycieczceFotoreportaż (tu kliknij)

Wakacje to czas wypoczynku i zwiedzania.
23 lipca seniorzy strabelscy wyruszyli na szlak tatarski, dokładnie do Kruszynian wsi założonej w XVI w.
Dzisiaj mieszka tam niewielka mniejszość tatarska, o której ciekawie opowiadał przewodnik.
Zwiedzający podziwiali drewniany meczet muzułmański (jeden z dwóch najstarszych w Polsce) cmentarz-mizar i zajazd tatarski "Na końcu świata".

Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem "Serwy" z Agustowa do Studzienicznej - szlakiem papieskim - z okresu ówczesnej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. W czasie rejsu uczestnicy mieli okazję zobaczyć śluzowanie (Sluza "Przewięż), podziwiać jeziora i piękno przyrody Puszczy Agustowskiej.
W Studzienicznej nawiedzili Sanktuarium Maryjne, gdzie podczas pielgrzymki modlił się papież.
Jak również studnię z wodą ,która wg.przepowiedni leczy schorzenia oczu.
Przy pomniku papieża powstało pamiątkowe zdjęcie.
Po krótkiej modlitwie w kaplicy uczestnicy wyruszyli do Sokółki-kościoła pw.św.Antoniego Padewskiego,gdzie dokonał się cud eucharystyczny w 2008r.
  Doznania duchowe i przeżycia zawiodły seniorów do kolejnego Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku - kościoła Ofiarowania Najświętszej  Maryii Panny.Historia sankuarium rozpoczęła się w 1662r: burzliwe dzieje kresów sprawiły,iż kościół na przełomie trzech wieków miał różne przeznaczenie i właścicieli.
 Każdego roku przybywają tu pielgrzymki, by modlić się  przed cudami słynącym obrazem ,przedstawiającym Matkę Bożą z dzieciątkiem na ręku.
   Serdecznie zapraszamy  wszystkich chętnych -do starbelskiego Klubu Seniora, by  wspólnie podróżować pośród teraźniejszości przez  wspomnienia i  twórcze wydarzenia, bo "jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie"(A.de Saint-Exupery).

Do następnego spotkania!

Zofia Oksiuta