Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Klub Seniora w StrabliFotoreportaż (tu kliknij)

Zastawione wręcz stoły, od samego początku wspaniała atmosfera..., tak Seniorzy spędzili popołudnie na kolejnym klubowym spotkaniu, tym razem z Latarnikiem Polski Cyfrowej a był nim Henryk Zalewski, Dyrektor GOKSiT. Inni zaproszeni goście, to: p. Marzanna Marczuk, Dyrektor tutejszej szkoły oraz p. Janusz Wyszyński, Przewodniczący Rady Gminy Wyszki i jednocześnie również miejscowy Senior.

Po kilku słowach powitania została przedstawiona sonda uliczna dotycząca korzystania z internetu. Następnie p. Zalewski opowiedział o Polsce Cyfrowej Równych Szans, o Miastach w Internecie oraz idei i pracy Latarników. Po czym Seniorzy obejrzeli filmik "Latarnicy.pl odc. 1". Potem rozpoczęła się ożywiona dyskusja, pytania i odpowiedzi.
Starszacy otrzymali ulotki a kilka "korzystników", czyli pomocnej literatury, zasiliło Czytelnię i Księgozbiór biblioteki.
Następnie omówiono strategię działania na najbliższe tygodnie a nawet miesiące, gdzie główny nacisk położono na próby i aktywizację nowo powstałego miejscowego zespołu śpiewaczego.

Ustalono termin pierwszych warsztatów nauki obsługi komputera na dzień 1 października br.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne