Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Konkurs

Fotorelacja (tu kliknij)

W listopadzie b.r. Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z GOKSiT zorganizowała uczniom klas I - III konkurs pod nazwą "Sprawne myślenie". Głównym celem tego przedsięwzięcia była dobra, wspólna zabawa oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Z zaproszenia skorzystały wszystkie klasy. 13 listopada jako pierwszą gościliśmy klasę II wraz z p. Krystyną Zabrocką, 19 listopada przybyła kl. I z p. Bożeną Trzeszczkowską zaś 22 listopada - kl. III z p. Agatą Wyszkowską.

Po powitaniu i krótkim słowie wstępu uczniowie z zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań. Przypominali m.in. wierszyk "Kto ty jesteś?" i wstawiali brakujące słowa, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Jeżeli któreś z zadań sprawiało większe trudności pomocą służyły panie: Katarzyna Borowska - starszy bibliotekarz GBP, Anna Puchalska - stażysta GBP oraz panie Wychowawczynie.

W każdej z klas uczniowie poradzili z zadaniami konkursowymi wspaniale. Czekając na ogłoszenie wyników konkursu chętni mogli wypożyczyć książki, założyć kartę czytelnika lub skorzystać z tzw. Kącika Malucha, zagrać w bardzo popularną grę NERF.
Po krótkiej chwili rozrywki przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Dużym zaskoczeniem był fakt, iż wszyscy biorący udział w konkursie zostali zwycięzcami, zajęli pierwsze miejsce ex aequo a nagrodami były: dyplomy, nadające uczestnikom tytuł "Mistrza sprawnego myślenia", pamiątkowe figurki a na osłodę lizaki.
Po wręczeniu wszystkich nagród zrobiono jeszcze pamiątkowe zdjęcia i niestety trzeba było już się rozstać....

Dziękujemy paniom: Krystynie Zabrockiej, Bożenie Trzeszczkowskiej i Agacie Wyszkowskiej za włączenie się w działania naszej placówki, umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w konkursie i opiekę nad nimi.

Zapraszamy do skorzystania z naszych kolejnych propozycji.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne