Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 19.01.2019, sobota;
GCBK nieczynne


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Konkurs

Fotorelacja (tu kliknij)

W listopadzie b.r. Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z GOKSiT zorganizowała uczniom klas I - III konkurs pod nazwą "Sprawne myślenie". Głównym celem tego przedsięwzięcia była dobra, wspólna zabawa oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Z zaproszenia skorzystały wszystkie klasy. 13 listopada jako pierwszą gościliśmy klasę II wraz z p. Krystyną Zabrocką, 19 listopada przybyła kl. I z p. Bożeną Trzeszczkowską zaś 22 listopada - kl. III z p. Agatą Wyszkowską.

Po powitaniu i krótkim słowie wstępu uczniowie z zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań. Przypominali m.in. wierszyk "Kto ty jesteś?" i wstawiali brakujące słowa, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Jeżeli któreś z zadań sprawiało większe trudności pomocą służyły panie: Katarzyna Borowska - starszy bibliotekarz GBP, Anna Puchalska - stażysta GBP oraz panie Wychowawczynie.

W każdej z klas uczniowie poradzili z zadaniami konkursowymi wspaniale. Czekając na ogłoszenie wyników konkursu chętni mogli wypożyczyć książki, założyć kartę czytelnika lub skorzystać z tzw. Kącika Malucha, zagrać w bardzo popularną grę NERF.
Po krótkiej chwili rozrywki przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Dużym zaskoczeniem był fakt, iż wszyscy biorący udział w konkursie zostali zwycięzcami, zajęli pierwsze miejsce ex aequo a nagrodami były: dyplomy, nadające uczestnikom tytuł "Mistrza sprawnego myślenia", pamiątkowe figurki a na osłodę lizaki.
Po wręczeniu wszystkich nagród zrobiono jeszcze pamiątkowe zdjęcia i niestety trzeba było już się rozstać....

Dziękujemy paniom: Krystynie Zabrockiej, Bożenie Trzeszczkowskiej i Agacie Wyszkowskiej za włączenie się w działania naszej placówki, umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w konkursie i opiekę nad nimi.

Zapraszamy do skorzystania z naszych kolejnych propozycji.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne