Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Jublileusz Fotoreportaż (tu kliknij)

W środę 16 lipca 2014r w Strabli w Szkole Podstawowej odbył się Jubileusz 5-lecia Klubu Seniora,działający przy Gminnym Centrum Biblioteczno Kulturalnym w Strabli.
  Na zaproszenie miejscowego klubu  przybyli: Wójt Gminy Wyszki pan Ryszard Perkowski,Burmistrz miata i gminy Suraża pan Sławomir Halicki,Dyrektor Banku Spółdzielczego- oddział w Wyszkach pan Edward Karpiesiuk,Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno Kulturalnego pan Henryk Zalewski,pani Katarzyna Borowska -pracownik GCBK w Wyszkach.Dyrekor Szkoły Podstawowej w Strabli pani Marzanna Marczuk.Dyrektor Ośrodka Kultury w Surażu pani Marzanna Hodorowska z Klubem Seniora.Pzew.pani Anna Niewińska z Klubem Seniora z Wyszek,przew.pani Eugenia Gromada z Klubem Seniora z Niewina. Seniorzy ze stowarzyszenia"Zielona Szkoła"z Doktorc z panią Dorotą Wysocką.Podopieczni z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej z Brańska.

   Uroczystość rozpoczęła pani Z.Oksiuta powitaniem przybyłych gości.Następnie zabrali głos:wójt,burmistrz i dyrektor- składając życzenia jubilatom.Do życzeń dołączyli się przedstawiciele poszczególnych klubów oraz zaproszeni goście-wręczając kwiaty i upominki.Dyrektor z p.Katarzyną Borowską złożyli życzenia,składając na ręce organizatorki prezent seniorom,a jubilatom wręczyli piękne róże.Natomiast seniorzy(przew.rady gminy p. J.Wyszyński i p. A.Miluska)podziękowali dyrektorowi i opiekunce seniorów również wręczając upominki.
 W dalszej części spotkania organizatorka przedstawiła prezentację z 5-letniej działalności klubu.
 Po  oficjalnej części spotkania zaproszono gości do degustacji różnorodnych potraw przygotowanych przez gospodarzy. Uroczystość jubileuszową uświetniły występy: podopiecznych z DPS Z Brańska oraz program słowno-muzyczny seniorów z Suraża.W trakcie spotkania dyr.GCBK wręczył strabelskim seniorom dyplomy za uszestniczenie w zajęcich programu Polska Cyfrowa Równych Szans.Miłym akcentem spotkania był solowy występ burmistrza z Suraża i pani J.Zabrockiej ze Strabli.
Wieczór chylił się ku zachodowi,a rytmy muzyki biesiadnej porywały seniorów do tańca.                 
Jubileuszowe spotkanie miało wyjątkowy charakter,atmosfera towarzysząca urocztstości z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
W imieniu seniorów serdecznie dziękuję sponsorom:
- Bank Spółdzielczy - Oddział w Wyszkach
- Wytwórnia Wód Gazowych HOOP w Bielsku Podlaskim
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe "Ogród Marcina" w Wyszkach
- Sklep "Rolnik" Wyszkowscy

Szczególne podziękowanie składam dyr.p.Henrykowi Zalewskiemu za niezmienną pomoc i wsparcie od początku działalności Klubu Seniora.Pani Kasi Borowskiej za fotograficzne udokumentowanie naszych spotkań.Dzięki pięknej oprawie i owocnej współpracy mogliśmy uczcić wyjątkowy Jubileusz.
  Na końcu dziękuję Kochanym Seniorom,których osobisty wkład i zaangażowanie(od początku istnienia po wspomniany Jubileusz) zbudowały jakość Strabelskiego Klubu Seniora.

    Życzymy sobie kolejnych- Zatem do następnego!

                                                                       Zofia Oksiuta

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne