Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 21.03.2019, czwartek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Stowarzyszenie Młodzi DuchemFotorelacja (tu kliknij)

27 września w Filii GCBK w szkole podstawowej w Strabli odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Strabella - Moja Mała Ojczyzna" współfinansowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowany przez Stowarzyszenie "Młodzi Duchem" w Strabli. W ramach projektu uszyto 15 kompletów strojów ludowych dla grupy śpiewaczej oraz zakupiono materiał na scenografię.

W dniach od 10.08-27.09.2015r odbyło się 7 spotkań, podczas których ustalano fason, wzór, rodzaj materiału oraz inne czynności związane z szyciem strojów. Spotkania odbywały się cyklicznie zgodnie z działaniami. W projekcie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej jako wolontariusze. Ich wkładem w projekt było wykonanie nieodpłatne plakatów promujące to wydarzenie,

W ramach współpracy partnerskiej Gminne Centrum Biblioteczno Kulturalne w Wyszkach wydrukowało zaproszenia oraz pani Kasia zrobiła piękne zdjęcia uwieczniające zakończenie projektu. Członkowie stowarzyszenia na tę okazję wyeksponowali rękodzieło ludowe oraz przygotowali ponad 30 różnych potraw regionalnych nieodpłatnie.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, Proboszcz Parafii Strabla ks. Antoni Kunicki, Dyrektor GCBK Wyszkach Henryk Zalewski, przedstawiciele wsi oraz społeczność lokalna. 27.09.2015r. o godz.14.00 zespół śpiewaczy zaprezentował się w nowych strojach ludowych przed publicznością ze swoim repertuarem a następnie wszyscy zostali zaproszeni do degustacji pysznych potraw przygotowanych przez strabelskich seniorów.

Dzięki realizacji projektu tj. uszycie jednolitych strojów grupa poprawi swój wizerunek. Będzie bardziej utożsamiała się ze społecznością lokalną- uzyskując większą aprobatę i uznanie. Ujednolicenie strojów wykluczy osobiste wątpliwości członków zespołu odnośnie wizerunku, pozwoli skupić się na najważniejszym czyli pracy kulturalnej na rzecz społeczności lokalnej.

Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, które stawia pierwsze kroki, ale działania dotychczasowe w klubie seniora pokazały, iż występy grupy śpiewaczej spotkały się z aprobatą.

Mamy głęboką nadzieję że dzięki strojom wizerunek estetyczny wpłynie na powiększenie zespołu i dalszy rozwój. Działania te przyczynią się do promowania swojej miejscowości, gminy, regionu a członkowie nabiorą wiatru w żagle, bo są " młodzi duchem".

Zofia Oksiuta

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne