Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 21.02.2019, czwartek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Wigilia w StrabliFotorelacja (tu kliknij)

Już po raz kolejny seniorzy strabelscy spotkali się 17.12.2015 r przy wigilijnym stole w bibliotece w Strabli. Na spotkanie opłatkowe przybyli: Wójt Gminy Wyszki p. M. Korzeniewski, ksiądz Proboszcz A. Kunicki, dyr. GCBK w Wyszkach p. H. Zalewski, dyr. SP w Strabli p. M. Marczuk oraz bibliotekarz GCBK p. K. Borowska.

Spotkanie rozpoczęto od zaśpiewania kolędy a następnie p. Z. Oksiuta powitała gości i seniorów. W swojej przemowie nawiązała do tradycji obrzędów bożonarodzeniowych - podkreślając jak ważne są relacje międzyludzkie - szczególnie w takim wyjątkowym, magicznym czasie, w którym "gasną wszelkie spory a wszyscy wszystkim ślą życzenia". Myśl tę i wigilijny nastrój kontynuował ksiądz Proboszcz - mówiąc o narodzeniu Dzieciątka Bożego w naszych sercach, rodzinach, całej wspólnocie. Następnie p. J. Wyszyński odczytał fragment Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa. Po czym nastąpiło składanie życzeń i łamanie się opłatkiem.

Dalsza część spotkania przebiegała przy wigilijnym stole, na którym królowały potrawy wigilijne przygotowane przez seniorów. W trakcie wieczerzy przybył Wójt Gminy Wyszki, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Miłym akcentem ze strony pana dyr H. Zalewskiego było obdarowanie wszystkich uczestników upominkami przedstawiającymi symbole bożonarodzeniowe. Tymczasem seniorzy strabelscy wręczyli gościom gwiazdy betlejemskie.

Śpiew kolęd towarzyszył świątecznemu spotkaniu i wprowadził uczestników w klimat i atmosferę nadchodzących świąt.

Opracowanie: Zofia Oksiuta

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne