Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00

Fotorelacja (tu kliknij)

To już dziewiąty raz seniorzy Gminy Wyszki mieli okazję na coroczne spotkanie karnawałowe, które odbyło się 4 lutego 2016 r. w świetlicy w Topczewie. Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Wyszkach p. Henryk Zalewski jako organizator powitał zaproszonych gości i wszystkich przybyłych seniorów, po czym głos zabrali kolejno: Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Paweł Anusiewicz (w imieniu własnym i proboszcza parafii w Strabli ks. Antoniego Kunickiego). Wyrazili oni szacunek zebranym a zarazem podziw, że potrafią sobie tak zorganizować czas, że oprócz pomocy rodzinie w codziennych obowiązkach przybyli na wspólną zabawę.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji KPP w Bielsku Podlaskim p. Sylwia Bagniuk oraz mł. asp. Mariusz Boratyński omówili zagrożenia czyhające na seniorów i zasugerowali tzw. ograniczone zaufanie wobec nieznanych osób czy „nadzwyczajnych okazji” handlowych. Następnie p. Alina Dębowska dyrektor Muzeum w Bielsku Podlaskim i p. Jerzy Sołub opowiedzieli o swoim projekcie ochrony ręcznika ludowego na terenie powiatu bielskiego, przedstawiając jednocześnie publikacje związane z ww. tematem.

Na spotkanie przybyli również Przewodniczący Rady Gminy Wyszki p. Arkadiusz Krasowski, Radny Gminy Wyszki p. Marcin Lasota oraz przedstawiciele Green Bear Corporation Poland S.A. – p. Krzysztof Zieniewicz oraz panie Agata Furlepa i Małgorzata Bazyluk. Firma ta była sponsorem m. in. smacznych pączków - delikates Tłustego Czwartku.

Zabawę biesiadną zapoczątkował swoim koncertem zespół śpiewaczy Młodzi Duchem ze Strabli a całą część taneczną prowadził p. Wojciech Ostrowski z Brańska. Nie małą rolę w oprawie muzycznej spełnili panowie Arkadiusz Krasowski i Tomasz Kalinowski, którzy przygrywali razem z p. Wojtkiem.

Dziękuję bardzo przybyłym gościom za ciekawe prelekcje, sponsorom, p. Katarzynie Górskiej za udostępnienie świetlicy, p. Stanisławowi Krasowskiemu za bezpieczny przewóz osób oraz swoim pracownikom: paniom Katarzynie Borowskiej i Zofii Oksiucie, p. Arkadiuszowi Krasowskiemu, p. Annie Olejnik za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Do zobaczenia za rok.