Dzisiaj jest 11.12.2018, wtorek;
GCBK czynne w godz. 12.00-20.00

•   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Ziołowy ZakątekFotorelacja (tu kliknij)

Na wrześniowym spotkaniu Klubu Seniora RAZEM z Wyszek padła propozycja zorganizowania wyjazdu. Po krótkiej dyskusji ustaliliśmy, że udamy się do Ziołowego Zakątka w Korycinach.
W październiku zaczęliśmy realizować nasz plan.
Po przyjeździe przywitała nas p. przewodnik i w kilku słowach opowiedziała o "zakątku". Następnie oprowadziła nas po ogrodzie, omawiając pochodzenie i sposoby wykorzystania poszczególnych roślin.
Ku zdziwieniu niektórych osób część z roślin jest nam dobrze znana i często traktowana jako chwasty, które należy wyplenić z naszych ogródków.

Po godzinnej przechadzce udaliśmy się na warsztaty nalewkowe, gdzie dowiedzieliśmy się o właściwościach wybranych ziół, owoców itp.
W ramach samodzielnej pracy każdy z uczestników mógł skomponować własną zaprawkę a dodatkowo mógł zrobić zakupy w miejscowym sklepiku. Potem obejrzeliśmy zabytkowy drewniany kościół Matki Boskiej Jagodnej po czym udaliśmy się na obiad, który zakończył miłą wizytę w Korycinach.
Od wycieczkowiczów padł postulat, aby wrócić do Ziołowego Zakątka w sezonie letnim.

Dziękujemy bardzo dla niezawodnego kierowcy p. Stanisława Krasowskiego za bezpieczny przejazd i wspólnie spędzony czas.

- najnowszy numer 73/3/2018,