Dzisiaj jest 23.08.2017, środa;
GCBK czynne w godz. 8.00-16.00

Sprawdzone przepisy

•   Kluby seniora: Wyszki, Strabla, Niewino Bor.
  •   Zajęcia Koła Sprawnych Rąk
  •   Dożynki parafialno - gminne
  •   Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Strabli
  •   Coroczny konkurs "Posesja Twoją Wizytówką"
  •   Koncert WOŚP w naszej gminie
  •   Zajęcia w sali muzycznej
  •   eCentra w Wyszkach i Niewinie Borowym
  • Współorganizacja Hubertusa w Pulszach
  •   Turniej "dzikich drużyn"

X Gminne Spotkanie SeniorówFotorelacja (tu kliknij)

Już po raz dziesiąty spotkali się seniorzy Gminy Wyszki na corocznej imprezie karnawałowej, tym razem zorganizowanej w świetlicy w Pulszach. Niestety, grypa zmogła znaczną liczbę zaproszonych osób.

Z zaproszenia skorzystał Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski, radny i zarazem sołtys Pulsz p. Wojciech Radkiewicz, przedstawiciele KPP z Bielska Podlaskiego, przedstawiciele seniorów Gminy Brańsk oraz seniorzy z naszej gminy.

Na początku głos zabrał wójt p. Mariusz Korzeniewski. Po jego wystąpieniu p. Halina Sacharczuk i Sylwia Bagniuk z Wydziału Prewencji oraz asp. sztab. Andrzej Piliszek opowiedzieli o bezpieczeństwie i zagrożeniach osób starszych oraz "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Część artystyczną rozpoczął zespół z Mnia wraz z akordeonistą p. Wojciechem Ostrowskim, który akompaniował również następnemu zespołowi - "Młodzi Duchem" ze Strabli.

Przy "własnych koszyczkach" i dźwiękach harmonii p. Wojtka oraz p. Tomka Kalinowskiego uczestnicy spotkania rozpoczęli biesiadowanie. Organizatorzy poczęstowali zebranych gorącą zupą porową przygotowaną podczas wcześniejszych warsztatów kulinarnych.
Niemałą niespodziankę sprawiła miejscowa grupa, która zaśpiewała autorską piosenkę o Pulszach. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Na koniec prowadzący imprezę Dyrektor GCBK p. Henryk Zalewski rozdał zebranym pamiątkowe, symboliczne "serduszka".

Za pomoc w organizacji i podczas imprezy dziękujemy bardzo paniom: Katarzynie Radkiewicz, Zuzannie Maksimiuk, Zofii Falkowskiej, Helenie Derehajło, Marii Kuczyńskiej, Janinie Radkiewicz i Katarzynie Borowskiej - organizatorowi spotkania oraz panom: Wojciechowi Radkiewiczowi, Romanowi Kuczyńskiemu i Henrykowi Falkowskiemu.
Dziękujemy również pracownikom Warsztatu: p. Stanisławowi Krasowskiemu za przywóz seniorów oraz p. Mariuszowi Borowskiemu za ich odwiezienie.

- najnowszy numer 69/2//2017,