Dzisiaj jest 15.12.2017, piątek;
GCBK czynne w godz. 7.30-15.30

Sprawdzone przepisy

•   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Spotkanie Seniorów, Pulsze 11.07.2017Fotogaleria (tu kliknij)

We wtorek, 11 lipca w świetlicy w Pulszach odbyło się letnie spotkanie klubów seniora, na które przybyli zaproszeni goście – wójt p. Mariusz Korzeniewski, p. Maciej Bobel -  dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy, p. Katarzyna Borowska - były pracownik GCBK, dotychczasowy opiekun klubów seniora oraz goście szczególni – seniorzy z gminy Brańsk.

Spotkanie miało na celu integrację środowisk, współpracę w grupie, oderwanie się od dnia codziennego i motywację do dalszych działań.

Na początku p. Henryk Zalewski - Dyrektor GCBK powitał wszystkich gości, następnie głos zabrali: p. wójt Mariusz Korzeniewski i p. dyrektor Maciej Bobel, po czym rozpoczęły się rozmowy na temat życia codziennego seniorów.

Zanim jednak przybyli goście w godzinach porannych odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Estetyka podawania potraw”, gdzie omawiano sposoby przyrządzania potraw, estetykę ich wykonania i serwowanie. Po nabyciu nowych umiejętności, nadszedł czas na zabawę. Przy akompaniamencie akordeonu seniorzy śmiało wyruszyli na parkiet. Nie zabrakło również biesiadowania przy wspólnym stole. Największą popularnością wśród seniorów cieszyła się znana wszystkim piosenka „Szła dzieweczka do laseczka” oraz "Niech żyją nam seniorzy" i tą sentencją zakończyliśmy spotkanie.

- najnowszy numer 69/2//2017,