Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 21.07.2018, sobota;
GCBK czynne w godz. 10.00-16.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Dołącz do nas

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Szkoła Podstawowa w Topczewie


Złota myśl na dziś:

Spotkanie Seniorów, Pulsze 11.07.2017Fotogaleria (tu kliknij)

We wtorek, 11 lipca w świetlicy w Pulszach odbyło się letnie spotkanie klubów seniora, na które przybyli zaproszeni goście – wójt p. Mariusz Korzeniewski, p. Maciej Bobel -  dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy, p. Katarzyna Borowska - były pracownik GCBK, dotychczasowy opiekun klubów seniora oraz goście szczególni – seniorzy z gminy Brańsk.

Spotkanie miało na celu integrację środowisk, współpracę w grupie, oderwanie się od dnia codziennego i motywację do dalszych działań.

Na początku p. Henryk Zalewski - Dyrektor GCBK powitał wszystkich gości, następnie głos zabrali: p. wójt Mariusz Korzeniewski i p. dyrektor Maciej Bobel, po czym rozpoczęły się rozmowy na temat życia codziennego seniorów.

Zanim jednak przybyli goście w godzinach porannych odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Estetyka podawania potraw”, gdzie omawiano sposoby przyrządzania potraw, estetykę ich wykonania i serwowanie. Po nabyciu nowych umiejętności, nadszedł czas na zabawę. Przy akompaniamencie akordeonu seniorzy śmiało wyruszyli na parkiet. Nie zabrakło również biesiadowania przy wspólnym stole. Największą popularnością wśród seniorów cieszyła się znana wszystkim piosenka „Szła dzieweczka do laseczka” oraz "Niech żyją nam seniorzy" i tą sentencją zakończyliśmy spotkanie.

 

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 71/1/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne