Dzisiaj jest 17.10.2017, wtorek;
GCBK czynne w godz. 12.00 - 20.00

Sprawdzone przepisy

•   Kluby seniora: Wyszki, Strabla, Niewino Bor.
  •   Zajęcia Koła Sprawnych Rąk
  •   Dożynki parafialno - gminne
  •   Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Strabli
  •   Coroczny konkurs "Posesja Twoją Wizytówką"
  •   Koncert WOŚP w naszej gminie
  •   Zajęcia w sali muzycznej
  •   eCentra w Wyszkach i Niewinie Borowym
  • Współorganizacja Hubertusa w Pulszach
  •   Turniej "dzikich drużyn"

Fotorelacja (tu kliknij)

W dniach 31.07.2017-10.08.2017 r. w GCBK zorganizowaliśmy wakacyjną akcję „Sierpień na wesoło”. Bardzo aktywnie w szalonych zabawach wzięło udział przeszło trzydzieścioro dzieci i młodzieży.

Zajęcia rozpoczęliśmy od kolorów. Na warsztatach plastycznych „Wymarzone wakacje – wypoczynek nad jeziorem” uczestnicy malowali farbami plakatowymi i akwarelami. Niektórzy zrezygnowali z pędzli i malowali palcami. W następnym tygodniu postanowiliśmy zmienić technikę i lepiliśmy z plasteliny.

Środa była naszym dniem sportu. Zorganizowaliśmy prawdziwe tory przeszkód – indywidualne i grupowe. Największym zainteresowaniem wśród sportowców cieszyła się „cukierkowa sztafeta”, gdzie zadaniem zawodników było pokonanie wyznaczonej trasy z cukierkami umieszczonymi na rakietce. Zazwyczaj cukierki, które spadły od razu były przez nich zjadane. Odbył się również turniej piłki nożnej, na który przybyły 3 drużyny: z Wyszek, Pulsz i Topczewa. Emocje sięgały zenitu, a rodzice niektórych zawodników kibicowali jak na prawdziwym Stadionie Narodowym. Zwyciężyła drużyna z Pulsz, której serdecznie gratulujemy.

Ćwiczyliśmy nie tylko ciało, ale również umysł poprzez wszelkie gry umysłowe, zagadki i krzyżówki. Nie zabrakło również zajęć tanecznych i teatralnych, które poprowadziła stażystka GCBK p. Kamila Olechowska. Dzieciaki również prezentowały własne układy taneczne i improwizacje teatralne.

Wymarzonym dniem dla naszych uczestników okazał się wtorek 08.08.2017 r., kiedy podczas karaoke mogli poczuć się jak prawdziwi piosenkarze stojąc na scenie i trzymając w dłoni mikrofon. Repertuar był dowolny i bardzo szeroki – od pieśni religijnych i biesiad po współczesne, rockowe i disco polo.

W czwartek, 10.08. 2017 zaplanowane było ognisko. Niestety, plany zepsuła nam pogoda. Ale naszym nieustraszonym dzieciakom nawet burza nie była straszna i licznie przybyły do GCBK. Zakończyliśmy więc naszą akcję siedząc przy wspólnym stole, zajadając się kiełbaskami z… "elektrycznego grilla"!

Ostatni dzień akcji wypełniło spotkanie z pilicjantką p. Bernadetą Niemyńską, która bardzo ciekawie opowiedziała o zagrożeniach czyhających na nas, szczególnie dzieci, zarówno podczas wakacji, jak i w roku szkolnym. Była również okazja "zapoznać się" z kajdankami czy innym policyjnym wyposażeniem.

Na koniec spotkania z rąk naszej Pani Dzielnicowej uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety a dyrektor placówki p. Henryk Zalewski uhonorował drużyny piłkarskie pucharami i wszystkim wręczył pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Do zobaczenia za rok! Z nową dawką energii wskoczymy w kolejne szalone wakacje!

- najnowszy numer 69/2//2017,