Dzisiaj jest 15.12.2017, piątek;
GCBK czynne w godz. 7.30-15.30

Sprawdzone przepisy

•   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Dożynki 2017Fotorelacja (tu kliknij)

27.08. 2017 r. Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Wyszkach, przy wsparciu Wójta Gminy Wyszki i pracowników Urzędu Gminy zorganizowało Dożynki Parafialno-Gminne oraz III Gminny Turniej Wsi.

Po mszy św. w kościele parafialnym w Wyszkach rozpoczęła się impreza na boisku Zespołu Szkół.
W czasie święta plonów przeprowadzony został konkurs „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”.
Do jego rozstrzygnięcia powołano komisję, która wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Strabla
II miejsce – Warpechy Stare
III miejsce – Wyszki

Pozostałe wsie, których mieszkańcy dostarczyli wieńce, to (w kolejności alfabetycznej): Kalinówka, Łubice wraz
z Łuczajami, Niewino Borowe, Szczepany, Topczewo, Wólka Pietkowska, Zalesie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali puchary, dyplomy i pamiątkowe medale.
Zostały wręczone również podziękowania stypendystom i ich rodzicom za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

W tym czasie odbyły się występy zespołów ludowych: "Surażanek" z Suraża, "Młodych Duchem" ze Strabli, "Zawykowianek" z Zawyk, które przygotował p.Marek Jarosz Dyrektor MGOK z Suraża.

Pierwszą częścią Turnieju Wsi była „Prezentacja Stołów Wiejskich”, na których nieodpłatnie można było degustować potrawy regionalne. Zgodnie z regulaminem reprezentanci poszczególnych wsi na przygotowanie potraw przyrządzonych według autorskich przepisów otrzymali gratyfikację pieniężną. Do turnieju zgłosili się mieszkańcy Niewina Borowego, Strabli
i Wyszek. Dodatkowo swój stół z wyrobami cukierniczymi zaprezentowała Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki wraz
z Opiekunkami p. B. Pierzchało i p. A. Twarowską.

Druga część III Gminnego Turnieju Wsi to konkurencje rekreacyjno-sportowe poprowadzone przez p. Sławomira Warpechowskiego i Jacka Falkowskiego – konkurs strzelecki - tytuł Najlepszego Strzelca zdobył p. T. Werpechowski, rzut ciukiem i oponą na odległość, przenoszenie worka, wyłonienie Strongmana Dożynek 2017, którym został Wójt Gminy Wyszki p. M. Korzeniewski.
Mieszkańcy Wsi, biorący udział w pierwszej i drugiej części Turnieju Wsi otrzymali puchary, dyplomy i medale.

Prowadzący imprezę i zarazem organizator Dyrektor GCBK p. Henryk Zalewski podziękował sponsorom, dzięki którym impreza miała taki charakter, a byli nimi:

- Marszałek Województwa Podlaskiego
- Małgorzata Zapisek, Zakład Fryzjerski w Wyszkach
- Marcin Tarasiuk –PPHU „Ogród Marcina” w Wyszkach
- Arkadiusz Krasowski, Marcin Lasota

Podziękował również przedstawicielom wsi, którzy przywieźli wieńce na konkurs, mieszkańcom wsi, którzy wzięli udział
w konkurencjach rekreacyjno - sportowych i prezentacji produktu regionalnego, w tym Młodzieżowej Radzie Gminy.

Dyrektor szczególną wdzięczność wyraził wszystkim, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie imprezy i jej obsługę - pracownikom Urzędu Gminy a zwłaszcza panom z Warsztatu oraz swojej Stażystce.

Dalsza część dożynek to występy zespołów: "3 x Tak", "Revox" i "Forti". Dyskotekę "pod chmurką" poprowadził DJ Chris.

Podczas dożynek najmłodsi widzowie również mieli zapewnioną rozrywkę a mianowicie: plac zabaw z dmuchańcami, kulami wodnymi i euro-bungee oraz stoisko z malowaniem twarzy, mega bańkami i wspólnymi zabawami
z "Ancymonkiem" - agencją artystyczną.

Mimo ulewnego deszczu, który co jakiś czas "hamował" przebieg imprezy, zarówno organizatorzy jak i uczestnicy uznali dożynki za udane.

- najnowszy numer 69/2//2017,