Gminne Centrum Biblioteczno - Kulturalne w Wyszkach - Warsztaty plastyczne w Wyszkach, 23.03.2018

•   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Fotorelacja (tu kliknij)

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego też tematem warsztatów plastycznych były „zajączki wielkanocne” wykonane, między innymi z zużytych rolek po papierze toaletowym, na które zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszkach. Uczniowie klas I i II w niczym nie ustępowali uczniom kl. III.

Zanim panie Kamila Olechowska i Agnieszka Żukowska – pracownice GCBK zaczęły uczyć dzieci techniki wykonywania zabawek, w kilku zdaniach opowiedziały o zwyczajach i obrzędach świątecznych.

Powstawały wielobarwne „dzieła”, pełne fantazji i pomysłowości.  Panie podpowiedziały, że "króliczek" też chodzi do biblioteki i czyta książki, co uczniowie zobrazowali w swoich pracach.

Wychowawczynie i opiekunki panie: Justyna Hryniewicka, Bożena Trzeszczkowska, Agata Wyszkowska, Joanna Warpechowska i Krystyna Zabrocka nie pozostawiły podopiecznych samych sobie tylko służyły radą i pomocą uczniom w czasie zajęć.

Na koniec spotkania dyrektor GCBK Henryk Zalewski, który wcześniej pokazał uczestnikom jak w szybki sposób można wykonać przepaskę „zajączka”, podziękował za wspólnie spędzony czas i życząc wesołych świąt zaprosił do częstego odwiedzania naszej placówki.

- najnowszy numer 71/1/2018,