Dzisiaj jest 19.08.2019, poniedziałek;

Fotogaleria (tu kliknij):

Dzięki współpracy Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego Filia w Strabli ze Szkołą Podstawową  im. R. Kaczorowskiego  dn. 24.05.2018  w bibliotece odbyła się niecodzienna wizyta oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami.

Na początku spotkania p. bibliotekarka zapoznała dzieci z lokalem biblioteki oraz wprowadziła przedszkolaków w zaczarowany świat książek przeznaczonych dla nich. Dzieci miały wolny dostęp do książeczek- możliwość wyboru według   uznania, co zapoczątkowało ciekawą dyskusję na temat znanych baśni, opowiadań czy postaci z bajek. Podczas spotkania pani prowadząca  mówiła o szanowaniu    książek przez małego czytelnika. Po czym  przeczytała kilka  wierszy ze zbioru dla dzieci.  Przedszkolaki z uwagą słuchały a następnie pięknie odpowiadały na zadane pytania.
Na zakończenie  wyjątkowej wizyty w bibliotece  dzieci otrzymały zakładki do książek oraz zgodnie chórem zapewniły, iż to pierwsza lecz nie ostatnia wizyta przyszłych  czytelników  naszej biblioteki.

Zofia Oksiuta
bibliotekarz GCBK Filii w STrabli