Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 19.08.2019, poniedziałek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Fotogaleria (tu kliknij):

Dzięki współpracy Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego Filia w Strabli ze Szkołą Podstawową  im. R. Kaczorowskiego  dn. 24.05.2018  w bibliotece odbyła się niecodzienna wizyta oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami.

Na początku spotkania p. bibliotekarka zapoznała dzieci z lokalem biblioteki oraz wprowadziła przedszkolaków w zaczarowany świat książek przeznaczonych dla nich. Dzieci miały wolny dostęp do książeczek- możliwość wyboru według   uznania, co zapoczątkowało ciekawą dyskusję na temat znanych baśni, opowiadań czy postaci z bajek. Podczas spotkania pani prowadząca  mówiła o szanowaniu    książek przez małego czytelnika. Po czym  przeczytała kilka  wierszy ze zbioru dla dzieci.  Przedszkolaki z uwagą słuchały a następnie pięknie odpowiadały na zadane pytania.
Na zakończenie  wyjątkowej wizyty w bibliotece  dzieci otrzymały zakładki do książek oraz zgodnie chórem zapewniły, iż to pierwsza lecz nie ostatnia wizyta przyszłych  czytelników  naszej biblioteki.

Zofia Oksiuta
bibliotekarz GCBK Filii w STrabli

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne