Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 19.08.2019, poniedziałek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Fotorelacja

Po raz pierwszy Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Wyszkach zorganizowało Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło, towarzyszące akcji to „Rzeczpospoczyta”. Przedsięwzięciu towarzyszył również motyw Smerfów - już na schodach witał wszystkich uśmiechnięty Papa Smerf i panie bibliotekarki przebrane za Sasetkę i Smerfetkę.

Rozpoczęliśmy "Literackim Kołem Fortuny". Dzieci odgadywały hasła związane z polskimi pisarzami, poetami i poetkami, tytułami wierszy, bajek itp. Po każdym odgadniętym haśle zadawane było dodatkowe pytanie i tak np. dzieci wiedziały, że Jan Brzechwa napisał „Na straganie”, „Akademię Pana Kleksa” czy „Kaczkę Dziwaczkę”. Nie zabrakło także recytacji wierszy. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź uczestnik dostawał upominek.

Po zakończonej grze płynnie przeszliśmy do warsztatów wokalnych. Rozpoczęliśmy smerfnymi hitami, a następnie każdy mógł poczuć się piosenkarzem przy swojej ulubionej polskiej piosence.

Dorośli i dzieci mogli poznać swoje prawdy z książek. Losowali numer, kolejnie brali do ręki książkę z danym numerem i odszukiwali stronę, na której znajdowała się książkowa wróżba.

Dzieci spotkała także smaczna niespodzianka – Smerfny Tort. W klimacie Smerfów powstała również fotobudka – domek niebieskich stworków.

Następnie pani Agnieszka zaprosiła dzieci na zajęcia plastyczne, na których nauczyły się robić nietypowe zakładki do książek. W tam samym czasie, w innym pomieszczeniu dorośli wśród świec czytali i interpretowali wiersze. Paniom najbardziej podobały się wiersze młodych debiutujących polskich poetów.

Cały czas można było podziwiać wystawę pt. „Świat naszych dziadków i pradziadków”. Do wcześniej zgromadzonych zbiorów przez p. Katarzynę Borowską dołożyliśmy przedmioty dostarczone przez Seniorów z Klubu RAZEM. Dzieci poznały takie narzędzia jak m.in.: magiel, maselnica, żelazko z duszą i kołowrotek.

Naszą Noc Bibliotek zakończyliśmy czasem wolnym uczestników – grą w bilarda, w piłkarzyki i wspólnymi rozmowami. Każdy wyszedł od nas uśmiechnięty.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne