Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

KonkursFotogaleria (tu kliknij):

Wzorem lat ubiegłych na przełomie maja i czerwca w  Gminnym Centrum  Biblioteczno  Kulturalnym -Filii w Strabli odbył się konkurs  czytelniczy "Magiczny Świat Jana Brzechwy'', w którym udział wzięli uczniowie  kl. II Szkoły Podstawowej im. R. Kaczorowskiego w Strabli.

Konkurs składał się z trzech etapów: plastyczny, pisemny i recytatorski. Dnia 11.06.2018r przeprowadzono ostatni etap-recytatorski. Do wysłuchania interpretacji wierszy przez drugoklasistów zaproszono  dyrektora szkoły panią Marzannę Marczuk, uczniów z nauczania początkowego wraz z wychowawcami oraz  oddział przedszkolny z paniami. Dzieci z uwagą i w skupieniu wysłuchały recytacji wierszy. Następnie uczestnicy konkursu z ubiegłego roku przypomnieli swoje wiersze, natomiast przedszkolaki chętnie włączyły się do wspólnej zabawy - śpiewając piosenki. W dalszej części spotkania wychowawczyni kl. II i III pani Agnieszka Sitek czytała wiersze ze zbioru Jana Brzechwy.  W ten oto sposób przybliżyliśmy magiczny świat Jana Brzechwy naszym najmłodszym czytelnikom. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka podziękowała uczniom za udział w konkursie oraz wszystkim uczestnikom spotkania, którzy przyczynili się do miłej i przyjaznej atmosfery jaka panowała w bibliotece. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

                                                                                                         Zofia Oksiuta      

                                                                                                    GCBK Filia w Strabli

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne