Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 21.02.2019, czwartek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

KonkursFotogaleria (tu kliknij):

Wzorem lat ubiegłych na przełomie maja i czerwca w  Gminnym Centrum  Biblioteczno  Kulturalnym -Filii w Strabli odbył się konkurs  czytelniczy "Magiczny Świat Jana Brzechwy'', w którym udział wzięli uczniowie  kl. II Szkoły Podstawowej im. R. Kaczorowskiego w Strabli.

Konkurs składał się z trzech etapów: plastyczny, pisemny i recytatorski. Dnia 11.06.2018r przeprowadzono ostatni etap-recytatorski. Do wysłuchania interpretacji wierszy przez drugoklasistów zaproszono  dyrektora szkoły panią Marzannę Marczuk, uczniów z nauczania początkowego wraz z wychowawcami oraz  oddział przedszkolny z paniami. Dzieci z uwagą i w skupieniu wysłuchały recytacji wierszy. Następnie uczestnicy konkursu z ubiegłego roku przypomnieli swoje wiersze, natomiast przedszkolaki chętnie włączyły się do wspólnej zabawy - śpiewając piosenki. W dalszej części spotkania wychowawczyni kl. II i III pani Agnieszka Sitek czytała wiersze ze zbioru Jana Brzechwy.  W ten oto sposób przybliżyliśmy magiczny świat Jana Brzechwy naszym najmłodszym czytelnikom. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka podziękowała uczniom za udział w konkursie oraz wszystkim uczestnikom spotkania, którzy przyczynili się do miłej i przyjaznej atmosfery jaka panowała w bibliotece. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

                                                                                                         Zofia Oksiuta      

                                                                                                    GCBK Filia w Strabli

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne