Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Fotorelacja (tu kliknij)

7 lipca 2018 r., tym razem w Augustowie, podczas Targów Turystycznych odbyła się osiemnasta edycja  podlaskiego konkursu NKD, którego organizatorem na szczeblu krajowym jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie, przy współudziale wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Urzędów  Marszałkowskich.

Głównym jego celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami  i wg. tych samych receptur. Ważne jest zachowanie narodowych specjałów zanim odejdą w zapomnienie.  Na wyznaczone miejsce konkursu ze swoimi produktami zjeżdżają się osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i małe zakłady rzemieślnicze. Na przygotowanych przez organizatorów stoiskach można zobaczyć i posmakować najróżnorodniejsze produkty w wielu kategoriach.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, była reprezentowana również Gmina Wyszki.

Na stoisku naszych pań znalazły się następujące produkty:

przedstawicielka Stowarzyszenia Aktywna Wieś z Niewina Borowego, p. Eugenia Bożena Gromada przygotowała syrop i konfiturę z płatków dzikiej róży oraz różyczki z konfiturą z płatków dzikiej róży.

Przedstawicielka Klubu Seniora „Razem” z Wyszek p. Zuzanna Maksimiuk prezentowała leczniczą nalewkę o nazwie „ Miętówka Zuzanny” oraz ser podpuszczkowy „ Eko –Ser Pulsze”.

Druga przedstawicielka ww. klubu p. Zofia Falkowska przygotowała potrawę o nazwie „Powałki”.

Stół z naszymi potrawami prezentował się doskonale, jednak nie zakwalifikowaliśmy się do nagród. Wybierając potrawy do konkursu trzeba trafić w smak, jakość i tradycję. Wśród nagrodzonych potraw znalazły się np. takie potrawy: masełko swojskie, pasztet z królika, sery dojrzewające, burak kiszony, kompot z rajskich jabłuszek, faszerowany udziec z dzika.

Całe przedsięwzięcie na naszym terenie koordynowało Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Wyszkach z dyrektorem Henrykiem Zalewskim, które między innymi, dzięki wsparciu wójta Mariusza Korzeniewskiego i kierownika Warsztatów Marka Falkowskiego zapewniło transport do tak odległej miejscowości. Słowa podziękowania należą się również kierowcy Grzegorzowi Twarowskiemu za bezpieczny i sprawny przewóz uczestniczek konkursu.

Oceniając udział naszych przedstawicielek w tym konkursie należy przyznać, że był to bardzo pożyteczny i potrzebny wyjazd. Spełnił on wielką rolę edukacyjną szczególnie dla pań, które pojechały na ten konkurs pierwszy raz. Zaowocuje tym, że powiększy się grupa osób zajmująca się i promująca  produkt regionalny  naszej gminy.

Bożena Eugenia Gromada

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne