Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 21.02.2019, czwartek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Fotorelacja (tu kliknij)

7 lipca 2018 r., tym razem w Augustowie, podczas Targów Turystycznych odbyła się osiemnasta edycja  podlaskiego konkursu NKD, którego organizatorem na szczeblu krajowym jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie, przy współudziale wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Urzędów  Marszałkowskich.

Głównym jego celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami  i wg. tych samych receptur. Ważne jest zachowanie narodowych specjałów zanim odejdą w zapomnienie.  Na wyznaczone miejsce konkursu ze swoimi produktami zjeżdżają się osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i małe zakłady rzemieślnicze. Na przygotowanych przez organizatorów stoiskach można zobaczyć i posmakować najróżnorodniejsze produkty w wielu kategoriach.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, była reprezentowana również Gmina Wyszki.

Na stoisku naszych pań znalazły się następujące produkty:

przedstawicielka Stowarzyszenia Aktywna Wieś z Niewina Borowego, p. Eugenia Bożena Gromada przygotowała syrop i konfiturę z płatków dzikiej róży oraz różyczki z konfiturą z płatków dzikiej róży.

Przedstawicielka Klubu Seniora „Razem” z Wyszek p. Zuzanna Maksimiuk prezentowała leczniczą nalewkę o nazwie „ Miętówka Zuzanny” oraz ser podpuszczkowy „ Eko –Ser Pulsze”.

Druga przedstawicielka ww. klubu p. Zofia Falkowska przygotowała potrawę o nazwie „Powałki”.

Stół z naszymi potrawami prezentował się doskonale, jednak nie zakwalifikowaliśmy się do nagród. Wybierając potrawy do konkursu trzeba trafić w smak, jakość i tradycję. Wśród nagrodzonych potraw znalazły się np. takie potrawy: masełko swojskie, pasztet z królika, sery dojrzewające, burak kiszony, kompot z rajskich jabłuszek, faszerowany udziec z dzika.

Całe przedsięwzięcie na naszym terenie koordynowało Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Wyszkach z dyrektorem Henrykiem Zalewskim, które między innymi, dzięki wsparciu wójta Mariusza Korzeniewskiego i kierownika Warsztatów Marka Falkowskiego zapewniło transport do tak odległej miejscowości. Słowa podziękowania należą się również kierowcy Grzegorzowi Twarowskiemu za bezpieczny i sprawny przewóz uczestniczek konkursu.

Oceniając udział naszych przedstawicielek w tym konkursie należy przyznać, że był to bardzo pożyteczny i potrzebny wyjazd. Spełnił on wielką rolę edukacyjną szczególnie dla pań, które pojechały na ten konkurs pierwszy raz. Zaowocuje tym, że powiększy się grupa osób zajmująca się i promująca  produkt regionalny  naszej gminy.

Bożena Eugenia Gromada

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne