Gminne Centrum Biblioteczno - Kulturalne w Wyszkach - Wakacje z GCBK' 2018

•   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Fotorelacja (tu kliknij):

W lipcu przeprowadziliśmy dwutygodniowe zajęcia z dziećmi i młodzieżą pn. „Wakacje z GCBK”. Oferta była bardzo bogata. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy ze starej prasy wykonywali między innymi barwne kolaże, „papierowe czapeczki” i tradycyjne malowanki. Podczas warsztatów kulinarnych, oczywiście połączonych z degustacją, można było nauczyć się robienia zapiekanek i pizzy.

Kolejna propozycja to zajęcia ruchowe: slalom z przeszkodami (wyścigi w worku, skoki na piłkach „kangur”), rzut do celu, zbijanie kręgli i inne gry na placu zabaw placówki. Co odważniejsi sprawdzili swoje siły na podwórkowej „mini siłowni”.

Interesujące zajęcia poprowadziły druhny z 6 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Brygady z Topczewa z instruktorem p. Magdaleną Angielczyk na czele. Uczestnicy poznali niektóre tajniki harcerskiego życia – musztrę, dyscyplinę i dowiedzieli się jakie są „kary” za nieposłuszeństwo. Dowiedzieli się a nie poznali :)

Szczególny dzień, to wyjazd do FlisakParku do Tykocina, gdzie można było pokonać trasę w parku linowym, czy popływać łódką a nawet nią posterować. Właściciel p. Adam Rudawski bardzo ciekawie opowiadał o czasach historycznych, gdy Tykocin był bardzo ważnym miastem przy szlaku handlowym. W zwiedzanym muzeum można było nie tylko zobaczyć ale i dotknąć, poczuć woń, prezentowanych eksponatów.

Ostatni dzień zajęć, to oprócz zabaw podsumowanie akcji, poczęstunek kiełbaską z grilla i lodowym deserem oraz upominki ufundowane przez dostawcę Internetu i TV firmę JDMI.

W pomoc pracownikom GCBK w przeprowadzeniu akcji zaangażowały się panie: Magdalena Angielczyk i Katarzyna Borowska, którym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również rodzicom za dowóz  dzieci na zajęcia oraz samym uczestnikom za wspaniałe wspólne dwa tygodnie.

Wakacyjnie do zobaczenia za rok!

- najnowszy numer 71/1/2018,