Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 21.02.2019, czwartek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Fotorelacja (tu kliknij):

W lipcu przeprowadziliśmy dwutygodniowe zajęcia z dziećmi i młodzieżą pn. „Wakacje z GCBK”. Oferta była bardzo bogata. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy ze starej prasy wykonywali między innymi barwne kolaże, „papierowe czapeczki” i tradycyjne malowanki. Podczas warsztatów kulinarnych, oczywiście połączonych z degustacją, można było nauczyć się robienia zapiekanek i pizzy.

Kolejna propozycja to zajęcia ruchowe: slalom z przeszkodami (wyścigi w worku, skoki na piłkach „kangur”), rzut do celu, zbijanie kręgli i inne gry na placu zabaw placówki. Co odważniejsi sprawdzili swoje siły na podwórkowej „mini siłowni”.

Interesujące zajęcia poprowadziły druhny z 6 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Brygady z Topczewa z instruktorem p. Magdaleną Angielczyk na czele. Uczestnicy poznali niektóre tajniki harcerskiego życia – musztrę, dyscyplinę i dowiedzieli się jakie są „kary” za nieposłuszeństwo. Dowiedzieli się a nie poznali :)

Szczególny dzień, to wyjazd do FlisakParku do Tykocina, gdzie można było pokonać trasę w parku linowym, czy popływać łódką a nawet nią posterować. Właściciel p. Adam Rudawski bardzo ciekawie opowiadał o czasach historycznych, gdy Tykocin był bardzo ważnym miastem przy szlaku handlowym. W zwiedzanym muzeum można było nie tylko zobaczyć ale i dotknąć, poczuć woń, prezentowanych eksponatów.

Ostatni dzień zajęć, to oprócz zabaw podsumowanie akcji, poczęstunek kiełbaską z grilla i lodowym deserem oraz upominki ufundowane przez dostawcę Internetu i TV firmę JDMI.

W pomoc pracownikom GCBK w przeprowadzeniu akcji zaangażowały się panie: Magdalena Angielczyk i Katarzyna Borowska, którym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również rodzicom za dowóz  dzieci na zajęcia oraz samym uczestnikom za wspaniałe wspólne dwa tygodnie.

Wakacyjnie do zobaczenia za rok!

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 74/4/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne