Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.05.2019, piątek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

fotorelacja (tu kliknij):

Poranną mszą św. w kościele parafialnym w Wyszkach celebrowaną przez ks. biskupa Tadeusza Pikusa rozpoczęły się uroczystości oficjalnego otwarcia nowego obiektu Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego oraz Dożynek Parafialno - Gminnych.

Po mszy wierni, a wśród nich delegacje wsi z wieńcami dożynkowymi, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Szepietowa przemaszerowali pod nowy budynek Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP p. Piotr Pietraszko wraz z Prezesem Powiatowego Zarządu OSP p. Arkadiuszem Krasowskim dokonali odznaczenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkach Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Po wstępie Wójta Gminy Wyszki p. Mariusza Korzeniewskiego i dyrektora Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego p. Henryka Zalewskiego głos zabrał Marszałek Województwa Podlaskiego p. Jerzy Leszczyński, który wraz z Członkiem Zarządu UM WP p. Walentym Koryckim pogratulował realizacji przedsięwzięcia i wręczył pamiątkowe grawertony.

Do uroczystego przecięcia wstęgi przystąpili: Doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina p. Stanisław Derehajło, Marszałek Województwa Podlaskiego p. Jerzy Leszczyński, biskup drohiczyński ks. Tadeusz Pikus, proboszcz parafii wyszkowskiej ks. dr Andrzej Ulaczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP p. Piotr Pietraszko, Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski, Przewodniczący Rady Gminy Wyszki p. Arkadiusz Krasowski, Dyrektor GCBK p. Henryk Zalewski, Prezes OSP w Wyszkach p. Janusz Wyszkowski.
Po czym ks. Biskup poświęcił garaże OSP oraz cały budynek GCBK. Chętni mieli możliwość zwiedzenia placówki i zapoznania się z ofertą działalności. Bardzo pomocni przy tym byli uczniowie Młodzieżowej Rady Gminy wraz z opiekunkami p. Bożeną Pierzchałą i p. Anną Twarowską, którym serdecznie dziękujemy.

Dalsza część imprezy miała miejsce na placu dożynkowym naprzeciwko GCBK. Po koncercie orkiestry pod batutą dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury z Szepietowa p. Tomasza Paducha wójt oraz dyrektor GCBK z imienia i nazwiska powitali zaproszonych gości i wręczyli pamiątkowe statuetki, własnoręcznie i specjalnie na tą okazje wykonane przez pracowników placówki.
Gratulacje udanej inwestycji na ręce gospodarzy imprezy złożyli: Doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina p. Stanisław Derehajło, Wójt Gminy Rudka p. Andrzej Anusiewicz, Kierownik ARiMR O/Bielsk Podlaski p. M. Malinowski, w imieniu własnym i Prezesa Zarządu BS Brańsk Stanisława Bachurka dyrektor O/Wyszki p. Barbara Wyszkowska - Perkowska, delegacja z Monieckiego Ośrodka Kultury - dyrektor p. Dariusz Gwiazda wraz z pracownikami p. Barbarą Lewkowską i Marzeną Skutnik, Stowarzyszenie "Aktywna Wieś" z Niewina Borowego, Klub Seniora "Młodzi Duchem" ze Strabli, dyrektor MGOK z Suraża p. Marek Jarosz wraz z bibliotekarzem p. Marzeną Chodorowską i inni.

Pamiątkowe statuetki otrzymali również przedstawiciele miejscowości, które dostarczyły wieńce na dożynki. A były to wsie: Falki, Kalinówka, Łubice, Mieszuki, Niewino Borowe, Strabla, Szczepany, Topczewo, razem Tworki i Zakrzewo, Warpechy Stare, Wólka Pietkowska oraz Wyszki.

Po części oficjalnej zaczął się blok rozrywkowy. Na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze: ze Strabli "Młodzi Duchem", z Wyszek "Razem", kapela "Kłosy", "3xTAK", kabaret "Widelec", iluzjonista Dawid Wilczyński, zespoły "Revox" i "Densi". Dyskotekę wieczorną pod chmurką grał DJ Desire.

Najmłodsi mogli bawić się z grupą "Inny Świat" oraz nieodpłatnie wyszaleć na eurobungee, kulach wodnych czy też zjeżdżalni. Na dorosłych czekały bryczki i powozy oraz ogródek gastronomiczny.

W międzyczasie uczestnicy imprezy degustowali potrawy przygotowane w ramach Przeglądu Stołów Wiejskich przez: Stowarzyszenie "Aktywna Wieś" i mieszkańców Niewina Borowego, Stowarzyszenie "Młodzi Duchem" ze Strabli, wsie Topczewo i Wyszki oraz Klub Seniora "Razem" z Wyszek.

Dyrektor GCBK podziękował serdecznie autorom dożynkowych wieńców, wystawcom produktów regionalnych, wystawcom stoisk informacyjnych i handlowych, właścicielom powozów oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg imprezy.

Mamy nadzieję, że obiekt będzie długie lata służył mieszkańcom gminy jako nowoczesne centrum kultury, gdzie będąc aktywnymi czytelnikami biblioteki każdy znajdzie coś jeszcze dla siebie.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne