Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 19.08.2019, poniedziałek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

fotorelacja (tu kliknij):

Dysponując nową klimatyzowaną salą w GCBK 20 września br. po raz pierwszy zorganizowaliśmy imprezę integracyjną seniorom naszej i sąsiednich gmin.

Wśród nich byli przedstawiciele gminy Orla z dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej p. Kariną Jaroszewicz, gminy i miasta Brańsk z dyrektorem Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury p. Maciejem Boblem i pracownicami p. Celiną Sawicką i Natalią Jezierską, Bielska Podlaskiego z prezesem Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów p.Eugeniuszem Gałuszewskim, Suraża z dyrektorem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury p. Markiem Jaroszem, gminy Boćki oraz gminy Wyszki - Klub Seniora ze Strabli, Klub Seniora z Wyszek oraz osoby niezrzeszone.

Z zaproszenia skorzystali: Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski i Przewodniczący Rady Gminy Wyszki p. Arkadiusz Krasowski.

Całe towarzystwo bardzo skutecznie zabawiał p. Wojciech Ostrowski przygrywając na akordeonie jak też prezentując starsze i nowsze przeboje muzyki tanecznej różnych gatunków.

"Mikrofon dla każdego" to tradycyjny już "przerywnik" w czasie naszych imprez, podczas którego dały popis zespoły śpiewacze z Wyszek przy akompaniamencie p. Tomasza Kalinowskiego i kierownika muzycznego p. Eugeniusza Ryczkowskiego, Strabli i Suraża pod kierownictwem muzycznym p. Marka Jarosza oraz "Róże Jesieni" z Bociek. Wszyscy otrzymywali gromkie brawa od słuchaczy, którzy często siedząc przy stołach wraz z występującymi podśpiewywali znane melodie.

Pracownik starostwa bielskiego p. Katarzyna Borowska zachęcała zebranych do korzystania z tzw. "bonów na szkolenie", gdzie już za 12% wkładu własnego można zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje.

Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego p. Henryk Zalewski wręczył koleżankom i kolegom z branży oraz przedstawicielom poszczególnych gmin statuetki upamiętniające oddanie obiektu do użytku. Otrzymał również miłe upominki a wśród nich smaczny tort od przedstawicieli z Orli. Ponieważ chciał się nim podzielić z całym towarzystwem wpadł na pomysł aby zaprosić wszystkich "ze swoimi łyżeczkami" do częstowania się i wspólnej degustacji, co bardzo spodobało się gościom i chętnie skorzystali z zaproszenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę, dyrektorom i opiekunom grup za pomoc w organizacji przyjazdu, p. Wojtkowi za muzyczne umilanie czasu, p. Bożenie Markowskiej za pyszne jedzenie i miłą obsługę, p. Ani Zimnoch i Zofii Falkowskiej za pomoc w organizacyjnym i technicznym przygotowaniu biesiady.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne