Dzisiaj jest 24.03.2019, niedziela;
GCBK nieczynne

zespoły śpiewaczeFotorelacja (tu kliknij):

18 października br. w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach, nieodpłatnie udostępnionej Gminnemu Ośrodkowi Pomocy  Społecznej, odbył się Gminny Dzień Seniora oraz Obchody Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Dyrektor Henryk Zalewski, rezygnując z zaproszenia na Uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów w SP w Wyszkach, zajął się przygotowaniem nagłośnienia imprezy.

Na spotkaniu wystąpiły między innymi zespoły śpiewacze klubów seniora, działające w Gminnym Centrum Biblioteczno - Kulturalnym - "Razem" z Wyszek oraz "Młodzi Duchem" ze Strabli. Oprócz gromkich braw wszyscy artyści z rąk wójta Mariusz Korzeniewskiego oraz dyrektora Henryka Zalewskiego otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dyrektor GCBK przypomniał zebranym, że klub seniora w Wyszkach powstał w 2006 r a w Strabli trzy lata później i dodał: "Kluby seniora nie są organizacjami formalnymi ale są to grupy wspaniałych ludzi, którzy spotykają się co miesiąc, czasem częściej, w placówce w Wyszkach i filii w Strabli, dyskutują, opowiadają przeróżne historie i ćwiczą wspólne śpiewanie". Na koniec dodał "czarodziejskie" słowa: "Dziękuję, że jesteście. Dziękuję za wszystko".

Kilka dni później, 24 października Klub Seniora z Wyszek skorzystał z zaproszenia Domu Pomocy Społecznej z Brańska, gdzie również dał koncert dla tamtejszych Podopiecznych. Nawiązały się nowe znajomości i jak to zwykle bywa, okazało się, że są wspólni znajomi a nawet krewni.
W związku z realizowanym grantem
Klub Seniora "Młodzi Duchem" tym razem nie mógł uczestniczyć w wyjazdowych występach.

- najnowszy numer 74/4/2018,