Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 20.11.2018, wtorek;
GCBK czynne w godz. 12.00-20.00


 

 

 

 

 

  •   Nauka gry na instrumentach muzycznych
  •   Gminne Spotkanie Seniorów w Pulszach
  •   Dożynki Parafialno - Gminne w Wyszkach
  •   Warsztaty w Filii GCBK w Strabli
  •   Gminny Dzień Rodziny w Topczewie
  •   Gminny Dzień Papieski w Wyszkach
  •   Wakacyjny sierpień w Wyszkach
  •   Akcja biblioteczna: Kiermasz Taniej Książki
  •   Seniorzy na wyjeździe do Kalnicy
  •   Konkurs fotograficzny: Moje wakacje

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Szkoła Podstawowa w Topczewie


Złota myśl na dziś:

zespoły śpiewaczeFotorelacja (tu kliknij):

18 października br. w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach, nieodpłatnie udostępnionej Gminnemu Ośrodkowi Pomocy  Społecznej, odbył się Gminny Dzień Seniora oraz Obchody Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Dyrektor Henryk Zalewski, rezygnując z zaproszenia na Uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów w SP w Wyszkach, zajął się przygotowaniem nagłośnienia imprezy.

Na spotkaniu wystąpiły między innymi zespoły śpiewacze klubów seniora, działające w Gminnym Centrum Biblioteczno - Kulturalnym - "Razem" z Wyszek oraz "Młodzi Duchem" ze Strabli. Oprócz gromkich braw wszyscy artyści z rąk wójta Mariusz Korzeniewskiego oraz dyrektora Henryka Zalewskiego otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dyrektor GCBK przypomniał zebranym, że klub seniora w Wyszkach powstał w 2006 r a w Strabli trzy lata później i dodał: "Kluby seniora nie są organizacjami formalnymi ale są to grupy wspaniałych ludzi, którzy spotykają się co miesiąc, czasem częściej, w placówce w Wyszkach i filii w Strabli, dyskutują, opowiadają przeróżne historie i ćwiczą wspólne śpiewanie". Na koniec dodał "czarodziejskie" słowa: "Dziękuję, że jesteście. Dziękuję za wszystko".

Kilka dni później, 24 października Klub Seniora z Wyszek skorzystał z zaproszenia Domu Pomocy Społecznej z Brańska, gdzie również dał koncert dla tamtejszych Podopiecznych. Nawiązały się nowe znajomości i jak to zwykle bywa, okazało się, że są wspólni znajomi a nawet krewni.
W związku z realizowanym grantem
Klub Seniora "Młodzi Duchem" tym razem nie mógł uczestniczyć w wyjazdowych występach.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 73/3/2018,
terminy, archiwum

Wieści Gminne