Dzisiaj jest 20.07.2019, sobota;
GCBK nieczynne

Fotorelacja (tu kliknij):

W listopadzie ubiegłego roku w GCBK rozpoczęliśmy zajęcia rekreacyjne z elementami Oyama Karate. W Wyszkach powstała sekcja sportowa "Na Szczyt".

12 marca 2019 r. odbył się egzamin na stopnie uczniowskie. Po wstępnej ceremonii dyrektor placówki Henryk Zalewski powitał przybyłych gości: Przewodniczącą Rady Gminy Wyszki p. Zofię Oksiutę, dzielnicową asp. Bernadettę Niemyńską oraz zawodników i ich rodziców.

Przypomniał zebranym, że po raz pierwszy Oyama Karate na naszym terenie pojawiło się w maju 2008 r. - był to pokaz w wykonaniu zawodników Mazowiecko-Podlaskiego Klubu OK podczas pikniku w Topczewie. W październiku 2009 r. w hali sportowej w Wyszkach swoje umiejętności prezentowali członkowie BKS Tekwondo.

Następnie głos zabrali: Sensei Marcin Siegieńczuk (2 dan) i Shihan Witold Choiński (6 dan), po czym rozpoczął się egzamin. Przeszło 40 zawodników uzyskało pierwszy stopień - 10 kyu oraz prawo noszenia kimona i białego pasa.

Dziękujemy Shihan Witoldowi Choińskiemu za przeprowadzenie egzaminu i Sensei Marcinowi Siegieńczukowi za przygotowanie zawodników, zaś wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt."

Mistrz Shigeru Oyama (10 dan)