Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00

Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendantem Głównym Policji zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Ze względu na setną rocznicę powstania Policji i polskiej kryminalistyki, prace konkursowe powinny zawierać mocno rozbudowany motyw policyjny.

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne w każdej z trzech kategorii konkursowych: kryminał sto lat temu, kryminał dzisiaj i kryminał za sto lat. Zwycięzcy otrzymają 2 000 zł za pierwsze miejsce, 1 500 zł za drugie miejsce, 1 000 zł za trzecie miejsce.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej. Niewykluczone są także nagrody dodatkowe, nieujęte w regulaminie.

Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia, a prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019 roku na adres:
konkurs(a)niepodlegla.gov.pl.

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w konkursie można znaleźć na stronie:
lub w naszej placówce GCBK