Dzisiaj jest 17.09.2019, wtorek;

Fotorelacja (tu kliknij):

Okres letni to czas wypoczynku i zwiedzania. Dnia 17czerwca pod opieką pani Z. Oksiuty z GCBK Filii w Strabli, seniorzy strabelscy oraz społeczność lokalna wyruszyli na dwudniową pielgrzymko-wycieczkę.

Trasa pielgrzymki prowadziła szlakiem sanktuariów na południu Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wawelu w Krakowie nad Wisłą- byłej siedziby polskich władców, ich nekropolii i miejsca, gdzie kształtowała się historia Polski. Pielgrzymi zauroczeni pięknymi zabytkami i historią ,którą przybliżył w prosty i zrozumiały sposób przewodnik, skierowali swe kroki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz nawiedzili kościół Parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miejsce to związane z życiem i działalnością siostry Faustyny Kowalskiej. Ogromne wrażenie na pielgrzymach wywarło Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, które powstało w czasach współczesnych .Potrzeba doznań duchowych zawiodła uczestników do kolejnego sanktuarium Pasyjno- Maryjnego oo. benedyktynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, nazywane jest często Polską Jerozolimą. Kalwaryjskie Sanktuarium jest jednym z ważniejszych miejsc kultu Pasyjno-Maryjnego. Łączy zarówno kult Chrystusa cierpiącego jak i Matki Bożej. Ostatnim etapem naszej wędrówki było nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jego najcenniejszym i największym skarbem jest cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. O roli tej ikony świadczą niezliczone wota ofiarowane przez wiernych za otrzymane łaski. Cudowny obraz jest czczony od wieków. Z ufnością, wiarą i nadzieją zanosimy swoje prośby i podziękowania przed oblicze Matki, „która wszystko rozumie, sercem ogarnia każdego z nas”. Ubogaceni duchowo, z niezapomnianymi przeżyciami i śpiewem na ustach wracaliśmy do domu z nadzieją, iż kiedyś tu powrócimy… Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę jaka towarzyszyła podczas pielgrzymki jak również za zamówioną intencję za uczestników wycieczki i ich rodzin, która zostanie odprawiona dn.28.09.2019, o godz.18. w kościele pw. Wniebowstąpienia PJ w Strabli. Na zakończenie chciałoby się rzec: jak dobrze wspólnie podróżować pośród teraźniejszości przez wspomnienia i wyjątkowe wydarzenia bo „jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie” (A. de Saint- Exupery)

Zofia Oksiuta
GCBK –Filia w Strabli