Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 22.10.2019, wtorek;
GCBK czynne w godz. 12.30-20.30


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Zakończyliśmy pierwszą część akcji "Wakacje z GCBK", która trwała od 8 do 12 lipca br. Uczestnicy mieli do wyboru wiele atrakcji, które zaoferowało Gminne Centrum Biblioteczno - Kulturalne.

Dzień pierwszy i drugi:
Fotorelacja (tu kliknij)

Przybyłe dzieci i młodzież przywitał dyrektor placówki Henryk Zalewski, przedstawił program akcji i "dowodzenie załogą" przekazał paniom: Kasi i Uli.

Pierwsze dni uczestnicy spędzili rekreacyjnie - sportowo: korzystali z placu zabaw i zewnętrznych urządzeń siłowych, brali udział w zabawach z balonami i hula hopem, przeciąganiu liny, w grach w rzutki, w zbijaniu puszek, mini meczach halowej piłki nożnej pn. "kończyny na macie", a także w rozgrywkach w bilarda oraz piłkarzyki. Wyjątkowo pod okiem p. Józka można było skorzystać z urządzeń na sali fitness. Dla odprężenia chętni mogli usiąść przed komputer, ale max. tylko 10 min.

Dzień trzeci:
Fotorelacja (tu kliknij)

to zajęcia kulinarne. "Młode kucharki i kucharze" pod opieką p. Kasi przygotowywali pizze a z panią Ulą piekli pierniczki. Oczywiście na koniec spotkania można było degustować własne wyroby.

Po południu na najbardziej wytrwałych czekał bezpłatny trening karate z Sensei Marcinem Siegieńczukiem. Zarówno w młodszej grupie - do lat 10, jak i starszej pojawiło się kilka nowych osób, zainteresowanych stałymi zmaganiami, które planujemy rozpocząć we wrześniu.

Dzień czwarty:
Fotorelacja (tu kliknij)

Deszczowa pogoda nie pozwoliła na wyjazd do Parku Morza, Lądów i Oceanów, za to jeździliśmy do nie mniej atrakcyjnego miejsca do Białegostoku, gdzie pod zadaszeniem czekały podobne zabawy. A jak bawili się uczestnicy można zobaczyć w fotogalerii. W przerwie czekały gorące kiełbaski i parówki.

Dzień piąty:
Fotorelacja (tu kliknij)

Zaczął się wizytą w tutejszej jednostce OSP. Druhowie strażacy ciekawie opowiadali o swojej służbie, sprzęcie, z którego korzystają podczas akcji. I właśnie ten sprzęt oraz wóz bojowy można było obejrzeć z bliska, przymierzyć hełmy, ubrania, posiedzieć w kabinie, czy też "zmierzyć się z siłą strumienia wody" z prądownicy, gdzie ciśnienie zostało dostatecznie zredukowane dla bezpieczeństwa "młodych strażaków".

Kolejnym punktem było spotkanie z paniami: Bernardettą Niemyńską - Dzielnicową Gminy Wyszki oraz Sylwią Bagniuk - Inspektorem Działu Prewencji KPP Bielsk Podlaski. Zebrani poszerzyli swoją wiedzę między innymi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Celem zwiększenia bezpieczeństwa z rąk pań słuchacze otrzymali  odblaskowe opaski.

Podsumowując akcję "Wakacje z GCBK" dyrektor placówki podziękował wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu, uczestnikom - za wspaniałą zabawę, pracownikom - za ogrom pracy włożonej w realizację przedsięwzięcia.

"Już dziś zapraszamy 19 sierpnia na drugą część naszej akcji. Do zobaczenia za miesiąc." - zakończył spotkanie dyrektor.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne