Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 17.09.2019, wtorek;
GCBK czynne w godz. 08.00-16.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach


Złota myśl na dziś:

Fotorelacja (tu kliknij)

„Przeminęło, przeleciało i przekwitło jako kwiat, nam urodę odebrało a dodało 10 lat” - tymi słowami dn.21.08.2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Strabli, powitała licznie przybyłych gości, Zofia Oksiuta, która przed 10 laty konkursem „Ręką Seniora” zainicjowała powstanie przy GCBK w Wyszkach –Filia w Strabli, Klubu Seniora.

Jubileusz uświetnili swoją obecnością: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – Stanisław Derehajło, Wójt Gminy Wyszki- Mariusz Korzeniewski, Sekretarz Gminy –Tadeusz Wielanowski, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Wyszkach - Henryk Zalewski, Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Strabli ks. Maciej Łukaszewicz, Proboszcz Parafii Jana Chrzciciela w Sadownem- ks .Antoni Kunicki, Dyrektor Gminnej Opieki Pomocy Społecznej – Marzanna Olszewska oraz Inspektor GOPS – Bożena Siemieńczuk, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku Oddz. w Wyszkach- Barbara Wyszkowska – Perkowska, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Surażu – Marek Jarosz wraz z zespołami śpiewaczymi z Suraża i Zawyk. członkowie Klubu Seniora” Razem” z Wyszek. przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia „ Aktywna Wieś” z Niewina Borowego na czele z prezesem tych organizacji -Bożeną Gromada, Sołtys sołectwa Strabla-Łyse –Stanisław Radziwon, Seniorzy ze Stowarzyszenia” Młodzi Duchem” oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „ Strabella – Moja Mała Ojczyzna”, na czele z prezesem KGW- Stanisławą Popławską, oraz z prezesem stowarzyszenia –Januszem Wyszyńskim, zacna seniorka –Jadwiga Zabrocka , która nas wspiera duchowo i jest z nami na dobre i na złe –dziękujemy. Jedni powiedzą, że 10 lat to mało, ale w życiu seniora to bardzo dużo. Niestety nie wszyscy członkowie mogli świętować jubileusz, gdyż niektórych już nie ma wśród nas, inni byli obecni z nami tylko duchem, ponieważ ich stan zdrowia nie pozwalał na przybycie. Obecnie Klub Seniora liczy około 20 członków. Na przestrzeni tych lat założono Stowarzyszenie, Koło Gospodyń Wiejskich oraz zespół śpiewaczy. Działania seniorów na płaszczyźnie m.in. wokalnej, kulinarnej i krajoznawczo -turystycznej można było zobaczyć na przedstawionej prezentacji . W dalszej części uroczystości przybyli goście wyrazili swoją wdzięczność za zaproszenie oraz pogratulowali seniorom jubileuszu wręczając okolicznościowe prezenty. Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek oraz występy zespołów śpiewaczych z zaprzyjaźnionych Klubów Seniora z Wyszek, Suraża i Zawyk. Podczas biesiady każdy Jubilat otrzymał pamiątkową książkę ”Relaks Seniora”. W ramach podziękowań za przybycie wszyscy goście zostali obdarowani „miodzikami”. Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Gromki śpiew i rytmy muzyki biesiadnej porywały seniorów do tańca. Podczas zabawy można było zobaczyć co seniorom w duszy gra.

Reasumując dekadę istnienia Klubu Seniora można powiedzieć –nie zmarnowaliśmy tego czasu, przełamaliśmy stereotypy, wyszliśmy z domu aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem , promować swoją miejscowość, gminę, region, - nabrać wiatru w żagle bo jesteśmy „młodzi duchem” . Do zobaczenia za 10 lat

Zofia Oksiuta
GCBK-Filia w Strabli

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne