Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 17.10.2017, wtorek;
GCBK czynne w godz. 12.00 - 20.00


Sprawdzone przepisy
  •   Kluby seniora: Wyszki, Strabla, Niewino Bor.
  •   Zajęcia Koła Sprawnych Rąk
  •   Dożynki parafialno - gminne
  •   Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Strabli
  •   Coroczny konkurs "Posesja Twoją Wizytówką"
  •   Koncert WOŚP w naszej gminie
  •   Zajęcia w sali muzycznej
  •   eCentra w Wyszkach i Niewinie Borowym
  • Współorganizacja Hubertusa w Pulszach
  •   Turniej "dzikich drużyn"

Dołącz do nas

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

e-kultura

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Szkoła Podstawowa w Topczewie


Wigilia seniorów w WyszkachFotorelacja (tu kliknij)

Tradycją stało się już, że grudniowe spotkania Seniorów w Wyszkach mają charakter wigilijny. W tym roku odbyło się ono 8 grudnia w czytelni Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego, na które, oprócz seniorów, przybyli: ks. wikariusz Marcin Łyczewski, Dyrektor ZS im. Jana Pawła II p. Jan Falkowski oraz Wicedyrektor p. Marta Warpechowska.

Czytaj więcej...

Fotogaleria (tu kliknij)

Wzorem lat ubiegłych dn.17.11.2016r Seniorzy strabelscy licznie przybli na spotkanie aby uczcić Dzień Seniora. Swoją obecnością zaszczycili :Wójt Gminy pan Mariusz Korzeniewski, Dyrektor GCBK pan Henryk Zalewski ,radna Strabli pani Elżbieta Mieszczyńska oraz nauczyciele SP w Strabli.

Czytaj więcej...

nordic walkingFotorelacja (tu kliknij)

W dniu 21.04.2016 w bibliotece w Strabli odbyło się spotkanie seniorów. Z powiewem wiosny i rozkwitem kwiatów dołączyła do naszego klubu nowa seniorka, którą serdecznie powitaliśmy i mamy nadzieję, że z nami zostanie na dobre. Jak zawsze seniorzy na tę okazję przygotowali pyszności na stół.

Głównym tematem spotkania była dyskusja związana z organizacją kolejnej wycieczki dla seniorów. W gorącej i ożywionej atmosferze nie mogło zabraknąć śpiewu biesiadnych utworów. Jednak czas był dla nas nieubłagany, dobrą zabawę trzeba było kończyć" bo dzień się chylił ku zachodowi".

Optymistycznym akcentem w wiosennej, radosnej aurze żegnamy się do następnego spotkania...

Materiał opracowała i nadesłała: Zofia Oksiuta
bibliotekarz Filii GCBK w Strabli

Fotorelacja (tu kliknij)

To już dziewiąty raz seniorzy Gminy Wyszki mieli okazję na coroczne spotkanie karnawałowe, które odbyło się 4 lutego 2016 r. w świetlicy w Topczewie. Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Wyszkach p. Henryk Zalewski jako organizator powitał zaproszonych gości i wszystkich przybyłych seniorów, po czym głos zabrali kolejno: Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Paweł Anusiewicz (w imieniu własnym i proboszcza parafii w Strabli ks. Antoniego Kunickiego). Wyrazili oni szacunek zebranym a zarazem podziw, że potrafią sobie tak zorganizować czas, że oprócz pomocy rodzinie w codziennych obowiązkach przybyli na wspólną zabawę.

Czytaj więcej...

Ziołowy ZakątekFotorelacja (tu kliknij)

Na wrześniowym spotkaniu Klubu Seniora RAZEM z Wyszek padła propozycja zorganizowania wyjazdu. Po krótkiej dyskusji ustaliliśmy, że udamy się do Ziołowego Zakątka w Korycinach.
W październiku zaczęliśmy realizować nasz plan.
Po przyjeździe przywitała nas p. przewodnik i w kilku słowach opowiedziała o "zakątku". Następnie oprowadziła nas po ogrodzie, omawiając pochodzenie i sposoby wykorzystania poszczególnych roślin.
Ku zdziwieniu niektórych osób część z roślin jest nam dobrze znana i często traktowana jako chwasty, które należy wyplenić z naszych ogródków.

Czytaj więcej...

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 69/2//2017,
terminy, archiwum

Wieści Gminne