Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Więcej Ostatki u Seniorówzdjęć w naszej galerii (tu kliknij).

W dniu 15.02.2010 r. o godz. 11.00 odbyło się Karnawałowe Spotkanie Klubu Seniora "RAZEM".
W Ostatkowym Spotkaniu z zaproszenia skorzystali Wójt Gminy Wyszki p. Ryszard Perkowski
i Skarbnik Gminy p. Stanisława Ryczkowska. Po powitaniu przybyłych gości przez p. Henryka Zalewskiego Dyrektora GOKSiT nastąpiła degustacja potraw przygotowanych przez uczestników Klubu Seniora.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Panią CecyliąWięcej zdjęć w naszej Galerii (tu kliknij).

Kolejny miesiąc i kolejne spotkanie członków Klubu Seniora "Razem". Pani Egenia Gromada zaprosiła przewodniczącego Związku Emerytów i Rencistów O/Bielsk Podlaski p.Stefana Iwaniuka oraz p.Cecylię Łozińską - Grzywacz, autorkę wspomnień "Oczami dziecka". Pani Lila (bo tak się do niej zwracaliśmy) pochodzi z Wyszek a obecnie na stałe mieszka w USA.

Czytaj więcej...

4 lutego 2008 roku odbyło się karnawałowe spotkanie Klubu Seniora. Przebiegało ono w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze. Spotkanie wzbogaciły wypieki seniorek w postaci pączków, chruścików i róż karnawałowych. Pani Krystyna Kuźmicka zaprezentowała własnoręcznie wykonane – haftem krzyżykowym – obrazy. W imprezie uczestniczyli również Wójt GminyPan Ryszard Perkowski, SekretarzPan Tadeusz Wielanowski oraz SkarbnikPani Stanisława Ryczkowska. Podczas spotkania klubowi nadano nazwę „RAZEM”. Panie Gromada Eugenia, Wasilewska Krystyna, Niewińska Anna oraz Falkowska Zenobia zobowiązały się do prowadzenia kroniki. Podjęto również propozycję następujących działań:
- wycieczka do Białowieży wraz ze zwiedzeniem Ośrodka Rehabilitacyjnego
- ognisko z majówką.
Spotkanie zakończyliśmy wspólnym oglądanie filmu pt. „Jan Paweł II”.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 10 marca 2008r. na godz. 11.00 do Małej Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy na kolejne spotkanie Klubu Seniora „RAZEM”.

12 listopada wspólnie udaliśmy się na pobliski cmentarz grzebalny w Wyszkach, aby uczcić pamięć zmarłych. Zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych ze swoich rodzin oraz na grobach przyjaciół, koleżanek i kolegów z pracy:

Śp. Henryk Łoziński – nauczyciel SP w Niewinie Borowym
Śp. Irena Niewińska (siostra Pana Łozińskiego) nauczyciel SP w Falkach
Śp. Maria Sakowska i jej syn Tadeusz – nauczyciel SP w Wyszkach
Śp. Elżbieta Wyszkowska – nauczyciel SP w Wyszkach

Pomodliliśmy się za ich dusze oraz wspominaliśmy chwile spędzone razem. Mroźny wiatr nie pozwolił nam dłużej spacerować, udaliśmy się więc do Małej Sali Urzędu Gminy na ciepła herbatkę.
W związku z tym, iż 11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski nasze spotkanie wzbogaciliśmy śpiewaniem patriotyczno - narodowych pieśni.

W dniu 8 października 2007r. w Małej Sali Konferencyjnej Ośrodka Kultury odbyło się kolejne – szóste – spotkanie Klubu Seniora. Tym razem zaproszonymi gośćmi byli Wójt Gminy Wyszki – pan Ryszard Perkowski oraz Sekretarz Urzędu Gminy – pan Tadeusz Wielanowski.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu Sekretarz Gminy przybliżył klubowiczom, w jaki sposób obywatel gminy może stać się członkiem Komisji Wyborczej. Seniorzy aktywnie włączyli się w dyskusję na temat zbliżających się wyborów. Tutaj wszelkie wątpliwości rozwiewał Wójt Gminy pan Ryszard Perkowski.
Następnie dyskusja potoczyła się w kierunku ustalenia świątecznego spotkania opłatkowego członkom Klubu Seniora.
Na spotkanie przygotowaliśmy również mały posiłek w postaci grillowanych kiełbasek oraz sałatkę. Atmosfera spotkania była niezwykle miła, co wprawiło klubowiczów w radosne nastroje i pozwoliło na wspólne biesiadowanie.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 12 listopada 2007r. do Małej Sali Konferencyjnej Ośrodka Kultury. Na spotkaniu tym Seniorzy uczczą pamięć zmarłych kolegów i koleżanek. W tym celu udadzą się na cmentarz i symbolicznie zapalą na grobach znicze.

Serdecznie zapraszamy!!!

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne