Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Dnia 10 września 2007r. odbyło się piąte spotkanie Klubu Seniora. Gościem specjalnym, zaproszonym na to spotkanie była Pani Małgorzata Sikorska – Kanclerz Wyższej Szkoły Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Bielsku Podlaskim, prezes stowarzyszenia „Bielski Uniwersytet III Wieku”.
Tematem przewodnim spotkania było przedstawienie Seniorom zasad funkcjonowania świeżo powołanego Uniwersytetu II wieku, na którym studiować mogą osoby starsze. Bielska placówka proponuje swoim podopiecznym wykłady specjalistów od polityki społecznej, emerytalnej, medycyny, oświaty, kultury i sztuki, a nawet politologii i mediów. Organizuje tez warsztaty zgodne z zainteresowaniami słuchaczy, między innymi artystyczne, językowe, basen, szachowo – brydżowe, wspólne wyjścia do muzeum czy teatru. Pani Sikorska przedstawiła również bogatą ofertę edukacyjną WSWMiR: kierunki kształcenia, kursy zawodowe, językowe, a także propozycje dla maturzystów – przygotowanie do egzaminu maturalnego z kilku przedmiotów. Seniorzy aktywnie włączyli się w dyskusję, zadeklarowali również chęć uczestnictwa w zajęciach „Bielskiego Uniwersytetu III wieku”. Następnie dyskusja potoczyła się w kierunku ustalenia terminu wycieczki „szlakiem nadbużańskim”. Decyzja zapadła, iż będzie to 22 wrzesień 2007r. dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje w GOKSiT, Nr. tel. 085 737 11 21 wew. 22
lub 085 737 11 15.Spotkanie seniorów

Na poniedziałkowym spotkaniu seniorów

dopisywała frekwencja i jak zawsze atmosfera była miła…

 

Czytaj więcej...

9 lipca odbyło się trzecie z kolei spotkanie Klubu Seniora.
Tym razem zaproszony został sierż. szt. Jarosław Galicki dzielnicowy naszej gminy, który poinformował zgromadzonych jak należy zabezpieczyć się i zachowywać, aby uniknąć włamań do domów, kradzieży podczas zakupów, uczulił również emerytów, aby unikali późnych spacerów i powrotów oraz zaciemnionych miejsc. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zachowanie rozsądku podczas wakacyjnych podróży. Seniorzy aktywnie włączyli się w dyskusję i przedstawili swoje problemy, z którymi codziennie musza się borykać… Następnie rozmowy przeszły na temat terminu pielgrzymki do Sanktuarium do Świętej Wody i Wasilkowa, decyzja zapadła, iż będzie to 2 sierpień 2007r. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje w GOKSiT ul. Szkolna 17; pod nr. tel. 0857371121 wew. 22

11 czerwca odbyło się drugie spotkanie „Klubu Seniora”.
Spotkania te, cieszą się coraz wyższą frekwencją, nic w tym dziwnego,
bo któż z nas nie lubi siąść sobie w miłym towarzystwie przy kawie lub herbatce, smakowitych ciasteczkach i pogawędzić co nieco…?

Czytaj więcej...

W dniu 10 maja odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniora”.Udział w nim wzięli: Kombatanci oraz Emeryci z terenu Gminy Wyszki. Spotkanie rozpoczął Dyrektor GOKSiT Pan Henryk Zalewski, który serdecznie przywitał zgromadzonych gości i pokrótce przedstawił propozycje dalszego planu działania.

Czytaj więcej...

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne