Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

nordic walkingFotorelacja (tu kliknij)

W dniu 21.04.2016 w bibliotece w Strabli odbyło się spotkanie seniorów. Z powiewem wiosny i rozkwitem kwiatów dołączyła do naszego klubu nowa seniorka, którą serdecznie powitaliśmy i mamy nadzieję, że z nami zostanie na dobre. Jak zawsze seniorzy na tę okazję przygotowali pyszności na stół.

Głównym tematem spotkania była dyskusja związana z organizacją kolejnej wycieczki dla seniorów. W gorącej i ożywionej atmosferze nie mogło zabraknąć śpiewu biesiadnych utworów. Jednak czas był dla nas nieubłagany, dobrą zabawę trzeba było kończyć" bo dzień się chylił ku zachodowi".

Optymistycznym akcentem w wiosennej, radosnej aurze żegnamy się do następnego spotkania...

Materiał opracowała i nadesłała: Zofia Oksiuta
bibliotekarz Filii GCBK w Strabli

Fotorelacja (tu kliknij)

To już dziewiąty raz seniorzy Gminy Wyszki mieli okazję na coroczne spotkanie karnawałowe, które odbyło się 4 lutego 2016 r. w świetlicy w Topczewie. Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Wyszkach p. Henryk Zalewski jako organizator powitał zaproszonych gości i wszystkich przybyłych seniorów, po czym głos zabrali kolejno: Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Paweł Anusiewicz (w imieniu własnym i proboszcza parafii w Strabli ks. Antoniego Kunickiego). Wyrazili oni szacunek zebranym a zarazem podziw, że potrafią sobie tak zorganizować czas, że oprócz pomocy rodzinie w codziennych obowiązkach przybyli na wspólną zabawę.

Czytaj więcej...

Ziołowy ZakątekFotorelacja (tu kliknij)

Na wrześniowym spotkaniu Klubu Seniora RAZEM z Wyszek padła propozycja zorganizowania wyjazdu. Po krótkiej dyskusji ustaliliśmy, że udamy się do Ziołowego Zakątka w Korycinach.
W październiku zaczęliśmy realizować nasz plan.
Po przyjeździe przywitała nas p. przewodnik i w kilku słowach opowiedziała o "zakątku". Następnie oprowadziła nas po ogrodzie, omawiając pochodzenie i sposoby wykorzystania poszczególnych roślin.
Ku zdziwieniu niektórych osób część z roślin jest nam dobrze znana i często traktowana jako chwasty, które należy wyplenić z naszych ogródków.

Czytaj więcej...

Wigilia w StrabliFotorelacja (tu kliknij)

Już po raz kolejny seniorzy strabelscy spotkali się 17.12.2015 r przy wigilijnym stole w bibliotece w Strabli. Na spotkanie opłatkowe przybyli: Wójt Gminy Wyszki p. M. Korzeniewski, ksiądz Proboszcz A. Kunicki, dyr. GCBK w Wyszkach p. H. Zalewski, dyr. SP w Strabli p. M. Marczuk oraz bibliotekarz GCBK p. K. Borowska.

Czytaj więcej...

Uczestnicy konkursu. Foto: KWP w Białymstoku
Fotorelacja (tu kliknij)

W kwietniu br. w Strabli w ramach projektu "Akademia Seniora" - odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku z Seniorami (link do artykułu). Na zaproszenie odpowiedziały osoby ze Strabi i Pulsz ...

Materiał nadesłała Zofia Oksiuta

Czytaj więcej...

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne