Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

spotkanie seniorówNa październikowe spotkanie seniorów w Strabli licznie przybyli goście z Wyszek na czele z dyr. GOKSiT p. H. Zalewskim i biblitekarką p. K. Borowską. Także swoją obecnością zaszczycili: proboszcz ks.Antoni Kunicki, dyr. SP p. M. Marczuk i przewodniczący rady gminy p. Janusz Wyszyński.
Na tę okazję bibliotekarka p. Z. Oksiuta z uczniami kl.III przygotowała inscenizację pt. ''Doktor Paj-chi-wo przyjmuje całą dobę" - propagującą czytelnictwo. Do obejrzenia której zaprosiła nauczycieli wraz z uczniami. Część artystyczną zakończyły uczennice z bibliotekarką - wykonaniem piosenki o seniorkach strabelskich.
Wykonawców nagrodzono brawami a gości zaproszono na słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze ze śpiewem na ustach.
W imieniu wszystkich seniorów składam serdeczne podziękowanie panu dyrektorowi za możliwość zorganizowania spotkania integracyjnego.
Do następnego spotkania.
[więcej zdjęć w Fotogalerii (tu kliknij)]

nadesłała:
Zofia Oksiuta

Bibliotekarz GBP
Filia w Strabli

Klub Seniora w Strabli
Dnia 16.11.2010r. w Szkole Podstawowej w Strabli
odbyło się spotkanie Klubu Senira,na które licznie przybyli seniorzy ze Strabli, Wyszek i Mulawicz.
Na wstępie pani bibliotekarka serdecznie powitała Seniorów i przybyłych gości: Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Strabli ks. Antoniego Kunickiego, dyrektora GOKSiT w Wyszkach pana Henryka Zalewskiego, dyrektor SP w Strabli panią Marzannę Marczuk oraz panie pracujące w GBP w Wyszkach - bibliotekarkę Katarzynę Borowską i Dorotę Chomicką ...

Majowe spotkanie Seniorów w Strabli odbyło się 26.05.2010r.w Dniu Matki.
Na wstępie pani bibliotekarka powitała Seniorów i przybyłych gości - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Wyszkach pana H. Zalewskiego i dyrektora Szkoły Podstawowej w Strabli panią M. Marczuk.
Na tę okazję uczniowie kl.VI i V pod opieką pani Z. Oksiuty przygotowali inscenizację słowno-muzyczną wyrażając wdzięczność wszystkim mamom. Seniorki w skupieniu i ze wzruszeniem wysłuchały a następnie nagrodziły brawami wykonawców. Po czym głos zabrał dyrektor GOKSiT, który podziękował za zaproszenie i wyraził podziw włożonej pracy w przygotowanie montażu słowno-muzycznego, zarówno uczniów jak i Pani Zofii Oksiuty.
Dalsza część spotkania przebiegała przy herbatce i pysznych słodkościach przygotowanych przez panie: S. Popławską, A. Miluską i J. Matowicką.
W miłej i przyjaznej atmsferze, ze śpiewem na ustach zakończono majowe spotkanie Seniorów.

Opracowała i nadesłała
Zofia Oksiuta

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne