Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Bielą się pola, oj bielą,
Zasnęły krzewy i zioła... (A. Asnyk)

W zimowy wieczór 13.02.2010 roku- Seniorzy licznie przybyli do Szkoły Podstawowej w Strabli.
Spotkanie rozpoczęto podsumowaniem działalności Klubu Seniorów za rok 2009 i w skrócie nakreślono plany na przyszłość.

Swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Wyszki p. Ryszard Perkowski, którego gorąco powitano brawami oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Strabli p. Marzanna Marczuk.
Przy bogato zastawionym stole rozpoczęto biesiadowanie. O różnorodność wypieków zadbały seniorki: p. Stasia Popławska- wykonała "jeże", panie: A. Miluska , J. Kraszewska, B. Wilczek, G. Kondracka, J. Stalewska, W. Leszczyńska i J. Kuźmicka serwowały pyszne ciasta.
Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Gromki śpiew i rytmy muzyki biesiadnej porwały seniorów do tańca.Podczas zabawy można było zobaczyć co seniorom strabelskim w duszy gra.
Takie chwile wyzwalają w człowieku energię, pozwalają zapomnieć o szarej codzienności, przywołują wspomnienia z młodych lat...
Bawmy się póki czas, bo kto wie kiedy znów zatańczymy jeszcze raz.

Zofia Oksiuta

Listopad to miesiąc wspomnień, refleksji, zadumy nad przemijaniem. Wspominamy bliskich naszemu sercu, których z nami już nie ma, a jednak pamięć o nich wciąż żywa się tli...

 
"A przecież nie cały umieram,
to co we mnie niezniszczalne trwa!"
[Karol Wojtyła, TRYPTYK RZYMSKI]
 
W takim zaduszkowym klimacie dnia 09.11.2009 w bibliotece w Strabli rozpoczęliśmy spotkanie Seniorów. Na tę okazję uczniowie kl.VI przygotowali inscenizację bogatą w swej treści-wspominając pontyfikat WIELKIEGO Polaka-papieża Jana Pawła II, który w sercach naszych pozostanie na zawsze.

Klub Seniora "RAZEM" kolejny raz skorzystał z zaproszenia gościnnej Strabli. Dnia 13.07.2009 r. o godz. 12.00 rozpoczęło się spotkanie emerytów i rencistów w budynku Szkoły Podstawowej, na które przybył również Proboszcz tamtejszej parafii ks. Antoni Kunicki.
Dyrektor GOKSiT p. Henryk Zalewski
na wstępie przewitał wszystkich zebranych, po czym poprosił o zabranie głosu Przewodniczącą p. Eugenię Gromadę. Przedstawiła ona bieżące działania Klubu oraz nakreśliła ogólne plany na przyszłość, po czym rozpoczęła się ożywiona dyskusja nad zasygnalizowanymi tematami.

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne