Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 24.06.2019, poniedziałek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Jublileusz Fotoreportaż (tu kliknij)

W środę 16 lipca 2014r w Strabli w Szkole Podstawowej odbył się Jubileusz 5-lecia Klubu Seniora,działający przy Gminnym Centrum Biblioteczno Kulturalnym w Strabli.
  Na zaproszenie miejscowego klubu  przybyli: Wójt Gminy Wyszki pan Ryszard Perkowski,Burmistrz miata i gminy Suraża pan Sławomir Halicki,Dyrektor Banku Spółdzielczego- oddział w Wyszkach pan Edward Karpiesiuk,Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno Kulturalnego pan Henryk Zalewski,pani Katarzyna Borowska -pracownik GCBK w Wyszkach.Dyrekor Szkoły Podstawowej w Strabli pani Marzanna Marczuk.Dyrektor Ośrodka Kultury w Surażu pani Marzanna Hodorowska z Klubem Seniora.Pzew.pani Anna Niewińska z Klubem Seniora z Wyszek,przew.pani Eugenia Gromada z Klubem Seniora z Niewina. Seniorzy ze stowarzyszenia"Zielona Szkoła"z Doktorc z panią Dorotą Wysocką.Podopieczni z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej z Brańska.

Występ SeniorówPomysł wyjazdu do Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach wśród seniorów zrodził się już wcześniej. Dnia 12 listopada 2013 r. seniorzy strabelscy odwiedzili tenże ośrodek.

Przed mieszkańcami wystąpili z muzyczno-słownym programem. Występ artystyczny nagrodzono gromkimi brawami i zaproszono wykonawców na słodki poczęstunek.

Przy okazji odwiedzin seniorzy mogli podziwiać niezwykłe prace plastyczne różnego rodzaju wykonane w pracowni plastycznej DPS.

W ramach podziękowań wręczono ekspozycję kwiatową wykonaną własnoręcznie przez podopiecznych placówki. Spotkanie miało wyjątkowy charakter i długo pozostanie w pamięci uczestników. Ponadto seniorzy otrzymali ponowne zaproszenie do odwiedzin.

Fotogaleria (tu kliknij)

Zofia Oksiuta

Seniorzy na wycieczceFotoreportaż (tu kliknij)

Wakacje to czas wypoczynku i zwiedzania.
23 lipca seniorzy strabelscy wyruszyli na szlak tatarski, dokładnie do Kruszynian wsi założonej w XVI w.
Dzisiaj mieszka tam niewielka mniejszość tatarska, o której ciekawie opowiadał przewodnik.
Zwiedzający podziwiali drewniany meczet muzułmański (jeden z dwóch najstarszych w Polsce) cmentarz-mizar i zajazd tatarski "Na końcu świata".

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne