Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Pogromcy zimy w Niewinie Borowym

Fotoreportaże: * zima w mieście, || * pogromcy zimy

Do stałego punktu programu można dopisać wizyty i rewizyty dzieci i młodzieży z Niewina Borowego i Osiedlowego Domu Kultury z Bielska Podlaskiego. 21 stycznia z zaproszenia Dyrektora ODK p. Andrzeja Dłużewskiego skorzystali młodzi mieszkańcy wspomnianej wsi. W bieżącym roku w akcję "Zima w mieście 2013" włączyło się Koło Sprawnych Rąk, działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkach.

Czytaj więcej...

[Fotogaleria (tu kliknij)]

Niemal w przeddzień świąt wielkanocnych tj. 5 kwietnia br. rozstrzygnięty został, trwający miesiąc, konkurs pn. „Kartka Wielkanocna’ 2012”. Był on przeznaczony dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu Gminy Wyszki. Technika wykonania prac i ich wielkość była dowolna (rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage, rysunek wydzieranka, wyklejanka, itp.), co określał regulamin dostępny w Gminnej Bibliotece Publicznej, w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej placówki.

Czytaj więcej...

biblioteka mobilna

Na początku bieżącego roku zrodził się pomysł przeprowadzenia akcji pod hasłem "Mobilna biblioteka". W założeniu działanie to ma na celu dotarcie do mieszkańców gminy, którzy mają problem z poruszaniem się a co za tym idzie utrudniony dostęp do biblioteki.
Raz w miesiącu bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej, zaopatrzony w kilkadziesiąt pozycji książkowych, będzie odwiedzał te osoby i dokonywał wypożyczeń. Lista osób kwalifikujących się do tego typu działań została ustalona wspólnie z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej...

Warsztaty plastyczne

[Zdjęcia z warsztatów w Strabli (tu kliknij)]

Po krótkiej przerwie i w nieco zmienionym składzie wznowiono działanie Kółka plastycznego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 marca w czytelni biblioteki na piątej godzinie lekcyjnej. Bibliotekarz p. Katarzyna Borowska przygotowała materiały i pomoce niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Uczennice klasy III szkoły podstawowej w Wyszkach przygotowywały kartki wielkanocne na ogłoszony przez gminną bibliotekę i ośrodek kultury konkurs wielkanocny.

Czytaj więcej...

Mikołajki[Fotoreportaż (tu kliknij)]

Tradycyjnie już dnia 6 grudnia, powszechnie zwanym Mikołajkami Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkach przygotowali kilka niespodzianek uczniom klas 0 - III. W roku bieżącym do współorganizacji dołączyła się biblioteka szkolna.
Instytucje kultury z założenia ustawodawcy mają kształtować osobowość młodego człowieka. Innymi słowy, wraz z pozostałymi organami budują tzw. kapitał ludzki. Dlatego też proponowane formy spędzania czasu, to nie tylko zabawy, których uczestnicy są nagradzani zakupionymi upominkami, ale również wspólna nauka poprzez niewielką pracę. W tym wypadku były to mini warsztaty kulinarne z ich końcowym efektem w postaci "słodkich upominków" wykonanych przez uczniów.

Czytaj więcej...

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne