Get Adobe Flash player

Zapraszamy ...


Dzisiaj jest 25.06.2019, wtorek;
Zapraszamy w godz. 12.00-20.00


 

"Budowa wielofunkcyjnego budynku Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach" - inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Inwestycja zakończona 31.12.2018 r.

  •   Sala konferencyjno - widowiskowa
  •   Budynek GCBK
  •   Urządzenia siłowe
  •   Mini scena z widownią
  •   Księgozbiór
  •   Czytelnia/Sala kameralna
  •   Stanowisko bibliotekarza
  •   Kącik Malucha
  •   Mini Kawiarenka
  •   Sala Fitness

Polecamy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polski Związek Bibliotek

RPOWP

Gmina Wyszki

Zespół Szkół w Wyszkach

Andrzejki[Fotoreportaż (tu kliknij)]

... i nadszedł ten dzień, 30 listopada czyli “andrzejki”, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół w Wyszkach.
Zebranych uczniów klas 0 - III, nauczycieli i Dyrektora szkoły p. Jana Falkowskiego powitał Dyrektor GBP p. Henryk Zalewski. Króciutko przedstawił historię obrzędu, wspomniał również o tzw. “katarzynkach” i zaznaczył, iż obecnie andrzejkowe wróżby traktuje się jako dobrą zabawę a nie narzędzie do wyznaczania życiowej drogi.
Ponieważ wraz z paniami przygotowywał owe wróżby, wiedział, że wszystkie są pozytywne i tworzą tylko “dobre emocje”, dlatego też życzył dzieciom spełnienia ich wszystkich, bo któż z nas nie chciałby wygrać los na loterii, znaleźć skarb czy pojechać lub polecieć w daleką podróż?

Czytaj więcej...

Dzień pluszowego misiaDnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym 29 bm. Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wyszkach zorganizowały różne atrakcje dla najmłodszych. Panie Katarzyna Borowska, bibliotekarz GBP i Agnieszka Twarowska, nauczyciel - bibliotekarz biblioteki szkolnej wspólnie przygotowały program tegoż "święta" i zaprosiły na nie uczniów klas 0 - III wraz z ich wychowawczyniami.

[więcej zdjęć w naszej Fotogalerii - tu kliknij]

Na wstępie Dyrektor GBP p. Henryk Zalewski powitał przybyłe dzieci i nauczycieli oraz przedstawił zaproszonych przez siebie gości, wśród których byli:
- Wójt Gminy p. Ryszard Perkowski,

- Skarbnik Gminy p. Teresa Falkowska,
- Z-ca Dyrektora szkoły p. Filomena Rabczuk.

Czytaj więcej...

Dary czytelników

Gminna Biblioteka Publiczna w 2008 r. rozpoczęła akcję "PODARUJ KSIĄŻKĘ GBP". W tym czasie nasi czytelnicy nieodpłatnie przekazali kilkanaście cennych woluminów, które wzbogaciły księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej.

Środki, jakimi dysponuje biblioteka, są niewielkie i nie są w stanie sfinansować zakupu nowości, które pojawiają się na rynku i jednocześnie są poszukiwane przez czytelników.
Na dzień dzisiejszy księgozbiór w większości stanowią książki sprzed 30 lat lub też starsze. Dlatego też GBP podejmuje wiele działań, które choć w niewielkim stopniu mogą wspomóc jej działania w tym zakresie. Zwracamy się więc do Ciebie drogi Czytelniku ponownie z apelem:

JEŚLI MASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANE I ZAPOMNIANE, Z KTÓRYCH OBECNIE NIE KORZYSTASZ I NIE PLANUJESZ KORZYSTAĆ, PRZYNIEŚ JE DO GBP.

TWOJA ZAPOMNIANA KSIĄŻKA MOŻE STAĆ SIĘ HITEM DLA INNYCH CZYTELNIKÓW !!!

Wielkanoc 2011

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWKI POKONKURSOWEJ :)

W dniu 01.04.2011 r. został ogłoszony konkurs pn. „Kurczaczek wielkanocny’ 2011”, przeznaczony dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu Gminy Wyszki. Regulamin był dostępny u organizatorów: w Gminnej Bibliotece Publicznej, Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Wyszkach oraz na stronie internetowej placówki.

Łącznie dostarczono 50 prac. W celu rozstrzygnięcia konkursu powołano Komisję w składzie:

1. Przewodniczący – Ryszard Perkowski,
2. Z - ca Przewodniczącego – Katarzyna Borowska,
3. Członek – Alicja Falkowska,
4. Członek – Lucyna Kosowska,
5. Członek – Wojciech Kaczmarczyk

Czytaj więcej...

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki,
Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkach
oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Niewina Borowego

zapraszają wszystkie chętne dzieci i młodzież
przez okres wakacyjny
w każdy czwartek do Niewina Borowego
w godz. 10.00 - 15.00.

Czytaj więcej...

Pogoda

Mapka pogody

Pomocnik


Kalendarz okazjonalny


"Wieści Gminne"
- najnowszy numer 75/1/2019,
terminy, archiwum

Wieści Gminne